2009. Április

rektor
2009. április 14.
Csaknem hatvan ország felsőoktatási vezetői találkoztak Belgrádban április 2-5. között, hogy megvitassák a felsőoktatás aktuális trendjeit: az innovációs aktivitás, a technológiatranszfer és az egyetemek kapcsolatát és a bolognai folyamat jelenlegi helyzetét.
Cimkék: HírekRektor
2009. április 28.
2009. április 23-án a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központja a magyar egyetemek között elsőként nyerte el a 2009 Legtöbbet Zöldült Irodája díjat. A bevezetett zöldprogramnak köszönhetően havi szinten 1-1,5 millió forintos megtakarítást vár az intézmény vezetősége, mely éves szinten 3-5%-os energia felhasználási javulást jelent a 25 ezer négyzetméteres Központban.
Cimkék: HírekTIK
2009. április 28.
A Maty-éri olimpiai központ vizén rendezik 2010. augusztus 13-15. között a XI. Egyetemi-Főiskolai Evezős-világbajnokságot. A Szegedi Tudományegyetem már bizonyította, hogy helyt áll felsőoktatási világverseny rendezőjeként, hiszen a 2006-os fallabda-világbajnokság megszervezésében és lebonyolításban szinte tökéleteset alkotott – nyilatkozta Szabó József, az SZTE Sportközpont vezetője.
2009. április 28.
1990 óta ünneplik meg Magyarországon a Föld Napját minden év április 22-én, melynek keretében számos rendezvényt szerveznek országszerte. A mozgalomhoz idén is bőséges programsorozattal kapcsolódott a Szegedi Tudományegyetem.
2009. április 28.
Az Európában egyedülálló szegedi informatikatörténeti gyűjtemény részeként a hazai adat- és számítógép-hálózat történetét bemutató kiállítás nyílt az akadémiai és közgyűjteményi szféra legnagyobb hazai internetes tanácskozása, a Networkshop 2009 alkalmából. Az internet ősének tekinthető Arpanettől a mai világhálóig tartó sikertörténetet bemutató tárlat az egykori öthalmi szovjet laktanyában látható.
Cimkék: HírekTTIK
2009. április 28.
Több ezren voltak kíváncsiak április 26-án az SZTE Mezőgazdasági Kara által szervezett hagyományos Szent György-napi juhásztalálkozóra és -versenyre. Az immár huszonötödik alkalommal megrendezett eseményen az ország minden részéből érkezett diákok mérték össze elméleti és gyakorlati tudásukat.
Cimkék: HírekMGK
2009. április 28.
Az ország legkorszerűbb szív-katéteres laboratóriumát adták át április második hetében a Szegedi Tudományegyetem Kardiológiai Központjában. Az összesen 600 millió forintos beruházással kialakított új egységben évente több száz életmentő beavatkozást végeznek majd el.
Cimkék: HírekÁOK
OTDK2009
2009. április 28.
Áprilisban rendezték meg a XXIX. Országos Tudományos Diákköri Konferencia tizenhat szekciójának versenyeit. A Szegedi Tudományegyetem hallgatói ezúttal is szép sikereket értek el. Alábbi összeállításunkban valamennyi eredményt megtalálják.
2009. április 27.
Az SZTE Tudományegyetemi Karok munkavállalói, nyugdíjasai(szabad hely esetén más Karok munkavállalói) és családtagjai részére 2009. évben is rendelkezésre állnak a Szegedi Tudományegyetem által nyújtott üdülési lehetőségei.
Cimkék: Hírek
hallgato
2009. április 27.
Prof. Dr. Szabó Gábor rektor online fogadó órát tart április 27-én, hétfőn 10 órakor a megújult egyetemi portálon.
Cimkék: HírekRektor
2009. április 24.
Április 20-án megkezdődött a VI. Egyetemi Tavasz három héten át tartó programsorozata a Szegedi Tudományegyetemen.
2009. április 24.

A nagyszerű második helyet szerezte meg az SZTE-Szedeák U20-as gárdája az NB I/B csoportos kosárlabda-bajnokságban, miután a szombati négyes döntőben előbb bravúrral verte a Bp. Honvédot, majd kikapott a Debrecentől.
megnyito
2009. április 24.
A VI. Egyetemi Tavasz programsorozata idén április 20-a és május 15-e között ismét rengeteg programmal és érdekességgel várja közönségét.
2009. április 24.
Radnóti Miklós költő szegedi egyetemi éveit mutatja be az a tárlat, mely április 17-étől tekinthető meg az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ aulájában.
SZTE TIK
2009. április 17.
A WEBRA 3.0 alapú portál egy éves előkészítő munka eredményeként készült el.
Cimkék: Hírek
SZTE JATIK
2009. április 14.
A tavalyinál csaknem 25 százalékkal többen, 17 619-an jelentkeztek a Szegedi Tudományegyetemre, ezzel ismét az SZTE a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény, és az országos rangsorban is – az ELTE mögött – a második.
Cimkék: HírekOktatás
2009. április 14.
A női vízilabda OB I/B hatodik játéknapján is mindkét mérkőzését megnyerte az Universitas Szeged, így két fordulóval a vége előtt bizonyossá vált: megvédi bajnoki címét.
2009. április 14.

Az idegenbeli győzelem után hazai pályán is jobbnak bizonyult a Kozármislenynél az SZTE-Szedeák, így a 9-12. helyért folytathatja a férfi kosárlabda NB I/B-ben. A szegedi együttes három alapembere, Simándi, Nagy és Nyilas hiányát is elviselte.