Jelöld első helyen az SZTE-t!
A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa döntött a 2023-as és 2024-es felvételi szabályairól, az emelt szintű érettségi követelményekről, a minimum ponthatárokról és az intézményi pontok rendszeréről. Az SZTE szakokra profilozott, megújult felvételi követelményei a korábbinál hangsúlyosabban támogatják a kiválóságot, a tanulmányi és iskolán kívüli teljesítményt és az esélyegyenlőséget. A pontrendszer célja, hogy a széles körű képzési kínálatban minden jelentkező a számára legkedvezőbb felvételi pontot szerezhesse meg élethelyzetének, tudásának, korábbi teljesítményének elismeréseként.
A pontok kiszámításában való eligazodást az SZTE-n hamarosan az SZTE felvételi oldalon elérhető pontszámítási kalkulátor is segíti.
Pontkalkulátor
Megváltoznak a felvételi pontszámítás szabályai. Oldalunk hamarosan pontkalkulátorrá alakul, amivel kiszámíthatod, hogy hány pontod van a Szegedi Tudományegyetemen.
Addig is, itt van néhány hasznos információ és elérhetőség, amik segíthetnek eligazodni a felvételi folyamatban.
START Ösztöndíj
Kapcsolatfelvétel
Hallgatóink mondták
Mészáros Adrianna – GTK: kereskedelem és marketing
Vajdasági vagyok, azért is szeretem Szegedet, mert sok mindenben hasonlít Szabadkára. Ismerősöktől rengeteg jót hallottam már az egyetemről, amit most saját bőrömön is tapasztalok. A kar számos ösztöndíjjal támogatja a legtehetségesebb diákokat és lehetőséget biztosít a gyakorlatszerzésre is. Kedvencem a kari sportnap, mert itt nemcsak mozoghatok, de a csapatjátékok segítenek a beilleszkedésben is.
További hallgatói vélemények >>>
Felvételi kiadvány
Jól döntesz, ha belelapozol a Szegedi Tudományegyetemet bemutató kiadványunkba! A kíváncsiságodra számítva összegezzük itt az SZTE képzéseit, mutatjuk be az egyetemistákat támogató szolgáltatásainkat, villantjuk föl a szegedi hallgatói lét jellegzetes pillanatait.
Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd?
Az SZTE Nobel-díjas kutatója, korábbi rektora, Szent-Györgyi Albert is fontosnak tartotta a mozgást: „A sport nem csak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerőteljesebb nevelőeszköze.”
A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodájának legfontosabb feladata, hogy az egyetemi polgárokat bevezesse a magyar és az európai művészetekbe, kultúrába. Közvetítse feléjük a kultúrát, a komolyzenét, a színházat, az előadóművészet különféle válfajait, a könnyűzenét, a képzőművészetet. Biztosítsa, növelje az egyetemi kulturális élet megszokott színvonalát. Célja az egyetemi kulturális élet megismertetése a város lakosságával is.
Mediterrán hangulat, pezsgő kulturális élet, több, sokszínű szórakozásra és kikapcsolódásra egyaránt alkalmas lehetőség, amely kétségkívül határon innen s túl egyaránt Szegedre vonzza a fiatalokat.
Magyarország harmadik legnépesebb települése nemcsak a Dél-Alföld központja, hanem egy igazi fesztiválváros is. Szeged a virágba borult, napsütötte tavasztól egészen a borongós őszig fogadja a szórakozni és kikapcsolódni vágyókat.