
A Szegedi Tudományegyetem Magyarország magas presztízsű felsőoktatási intézménye, ahol 12 karon és a Tanárképző Központban zajlik a felsőoktatás teljes spektrumát lefedő minőségi oktatási tevékenység.
Az SZTE az egyik legnagyobb hazai oktatási komplexum, melyben mintegy 21 ezer egyetemi hallgató, köztük több mint 4000 külföldi fiatal gyarapítja tudását.
A szegedi univesitas 2019 szeptemberétől egy európai egyetemi konzorcium tagjaként részt vesz az Európai Bizottság által kiemelt figyelemmel kísért „Európai Egyetemi Szövetségben”. Partnereink ebben a konzorciumban országaik és régióik vezető felsőoktatási intézményei: a müncheni Ludwig Maximillian Egyetem, a Lundi Egyetem Svédországban, a Portói Egyetem Portugáliában, valamint Franciaország legnagyobb felsőoktatási intézménye, a Paris-Saclay Egyetem. Büszkék vagyunk rá, hogy az egyetem ilyen rangos partnerekkel fogja fejleszteni az oktatási, kutatási és mobilitási tevékenységét fejleszteni az előttünk álló időszakban.

Egyetemünk minden évben kiváló eredményeket ér el a felsőoktatási intézményeket rangsoroló különböző nemzetközi listákon. A brit Quacquarelli Symonds rangsorban Egyetemünket 2020-ban a 501-510. helyen értékelték, ami magyarországi viszonylatban a legjobb eredeményt jelenti.

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd?
Az SZTE Nobel-díjas kutatója, korábbi rektora, Szent-Györgyi Albert is fontosnak tartotta a mozgást: „A sport nem csak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerőteljesebb nevelőeszköze.”
A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodájának legfontosabb feladata, hogy az egyetemi polgárokat bevezesse a magyar és az európai művészetekbe, kultúrába. Közvetítse feléjük a kultúrát, a komolyzenét, a színházat, az előadóművészet különféle válfajait, a könnyűzenét, a képzőművészetet. Biztosítsa, növelje az egyetemi kulturális élet megszokott színvonalát. Célja az egyetemi kulturális élet megismertetése a város lakosságával is.
Mediterrán hangulat, pezsgő kulturális élet, több, sokszínű szórakozásra és kikapcsolódásra egyaránt alkalmas lehetőség, amely kétségkívül határon innen s túl egyaránt Szegedre vonzza a fiatalokat.
Magyarország harmadik legnépesebb települése nemcsak a Dél-Alföld központja, hanem egy igazi fesztiválváros is. Szeged a virágba borult, napsütötte tavasztól egészen a borongós őszig fogadja a szórakozni és kikapcsolódni vágyókat.
A Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi Mobilitási Irodája (NMI) több nemzetközi mobilitási program intézményi szintű koordinálását látja el. Ilyen az Erasmus+ program, a CEEPUS és Makovecz Program, melyeknek köszönhetően a hallgatóknak lehetőségük nyílik egy vagy akár több féléven keresztül egy általuk választott külföldi országban cserediákként tanulni. A lehetőséggel évről évre egyre többen élnek, valamint egyre több országból fogad az SZTE is hallgatókat.
Az SZTE Junior Akadémián azon dolgozunk, hogy megkönnyítsük a Szegedi Tudományegyetemre vezető utad. Azoknak is segítünk különféle programokkal, lehetőségekkel, akik már az SZTE hallgatói – legyen szó ösztöndíjakról, workshopokról, versenyekről.
Mi leszel, ha nagy leszel – még nem tudod? Segítünk eldönteni az SZTE Karrier Iroda pályatervezési tanácsadói segítségével!
Egyetemre készülsz? Tegyük fel, hogy kezedben a döntés joga: albérletben vagy koleszban laknál. Megkérdeztük hallgatóinkat, mi szól az egyik és mi a másik mellett. Lássuk, hogy milyen előnye és hátránya van kollégiumban vagy albérletben lakni!
További információk a Szegedi Tudományegyetem kollégiumi lehetőségeiről

