2010. Május

MG5

2010. május 26.

Menyhárt Gáspár (1868-1940) akadémikus, egyetemi tanár, rektor, az Állam- és Jogtudományi Kar volt dékánja hamvainak elhelyezésére került sor 2010. május 6-án 14.00 órakor a Belvárosi Temetőben.

2010. május 25.

A rájátszás utolsó fordulójának eredményeitől függetlenül megszerezte az aranyérmet az NB I/B-ben a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata.

Regatta

2010. május 25.

A városi csapat mellett a Szegedi Tudományegyetem is jelentős fölénnyel verte meg angol ellenfelét a Szeged-Cambridge regattán, amelyet május 22-én első ízben rendeztek meg a Tiszán.

munkajogi_pbv

2010. május 24.

Idén, április 16-án immáron hetedik alkalommal került megrendezésre az Országos Munkajogi Perbeszédverseny a győri Széchenyi István Egyetem szerevezésében, ahol az SZTE ÁJTK hallgató ragyogóan helytálltak.

2010. május 23.
A Magyar Goethe Társaság, a Magyar Dantisztikai Társaság, a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem Olasz Tanszéke tudományos konferenciát rendez május 27-én a SZAB székházban.
zold_iroda_dij
2010. május 22.

A Szegedi Tudományegyetemé a Kreatív Különdíj a 2010-es KÖVET Egyesület által szervezett Zöld Iroda versenyben.

2010. május 21.

Az Amerikai Magyar Tanárok Egyesülete (American Hungarian Educators Association, AHEA) idei, immár 35. konferenciájára Szegeden, az Akadémia székházában kerül sor ez év június 3. és 5. között.

2010. május 20.

2010. május 22. szombat

Szeged, Tisza folyó

2010. május 20.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának Szakmódszertani Csoportja szakmódszertani kutatások a természettudományos, illetve a matematika és informatika tantárgyakhoz kapcsolódóan címmel konferenciát rendez a területen kutató doktoranduszok és posztdoktorok számára

konytar
2010. május 19.

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára nyerte 2010-ben „A Könyvtárügyért” kitüntetést. Az elismerést az Informatikai és Könyvtári Szövetség nevű közhasznú szervezet alapította.

2010. május 18.
Az egyetemalapító Báthory Istvánra emlékezett a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Szegedi Akadémiai Bizottság (SZAB) május 18-án.
2010. május 18.
Hénoch, a bibliai próféta kultúrtörténete zárta a Szabadegyetem előadás-sorozatot május 12-én a TIK-ben. Szőnyi György Endre (SZTE BTK Angol-Amerikai Intézet) előadásában Hénoch széles körű hatását mutatta be a Bibliától egészen napjainkig.
Cimkék: HírekSzabadegyetem
2010. május 17.

„SZOCIÁLIS MUNKA ÉS TÁRSADALMI KÖRNYEZET” címmel jubileumi konferenciát rendez a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszéke a képzés 20 éves fennállásnak alkalmából, 2010. május 20 – 21. között, melynek helyszíne: 6726, Szeged, Balfasor 39-45.

2010. május 17.
2010. május 14.

A Szegedi Tudományegyetem tiszteletbeli tagként csatlakozott az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetséghez.

A Szövetséget az hívta életre, hogy a mérnökhallgatók létszáma évről évre egyre kevesebb, ugyanakkor az ilyen képesítésű szakemberekre nagy szükség van Magyarországon. A pályakezdő mérnökök felkészültsége messze elmarad a cégek elvárásaitól.

2010. május 12.

2010. május 19-én 12 órakor, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában kerül megrendezésre az ALTAJISZTIKA SZEGEDEN és A KELETI GYŰJTEMÉNY című kiállítás megnyitója, melyet a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára rendez.

2010. május 12.

Egyedülálló országos programot indít természeti értékeink megőrzéséért, a városi közterületek állapotának javításáért a Szegedi Környezetgazdálkodási Non-profit Kft. A cég által 2010. május 12-én bejelentett kezdeményezés lényege, hogy vállalatok, intézmények, szervezetek és magánszemélyek fogadhatnak örökbe egy-egy parkot, teret, vagy utcát és vállalják, hogy valamilyen módon hozzájárulnak annak fenntartásához, esetleg az örökbefogadott közterületet rendszeresen rendbe teszik. Az első „árva terület”, a szegedi Stefánia park már gazdára is talált: a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara és annak Hallgatói Önkormányzata fogadta örökbe.

2010. május 12.

A Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága Egyetem alapító oklevele kibocsátásának 429. évfordulója alkalmából

2010. május

18-án (kedden) 15 órakor Báthory István emlékünnepséget rendez

az MTA SZAB székházában (Szeged, Somogyi B. u. 7.).

2010. május 10.

A szegedi Mérnöki Karon rendezték az országos élelmiszer-tudományi diákköri konferenciát

MTA
2010. május 06.

A Szegedi Tudományegyetem két tudósát az Akadémia rendes, egyet pedig levelező tagjává választott az MTA közgyűlése hétfőn.

SZTE JATIK

2010. május 04.

A 2010. évi felvételi eljárás során is megvan arra a lehetőségük a jelentkezőknek, hogy egy alkalommal módosítsák a korábban már elküldött jelentkezési sorrendet. Mindezt július 8-áig tehetik meg.

dipole_block

2010. május 04.

A Szegedi Tudományegyetem sikeresen TÁMOP-pályázatán keresztül kutatás-fejlesztési versenyképességének javítását tűzte ki célul.

2010. május 03.

Zólyomi Zsolt Magyarország egyetlen parfümőre. A nagy múltú versailles-i parfümiskolában tanult. Beutazta a világot, és szinte minden olyan cégnél dolgozott, amely az illatszeriparban számít. Több ezer alapanyagból készít új illatokat úgy, hogy megszabja az illatok arányát. Vagyis az ő orrán múlik, hogy alakul ki egy új illat.