Először indul SZTE-csapat a világ egyik legnagyobb kihívását jelentő mérnöki diákversenyén, a Shell Eco-marathon Europe-on. Energia-hatékonysági technológiákkal kísérletezzenek közúti körülmények között.
Közel 150 tudós szerző és szerkesztő, tudományszervező és nyomdai szakember munkájának köszönhetően született meg a Szegedi Egyetemi Tudástár. A 8 kötet 2015. február 25-i bemutatójának a Móra Múzeum díszterme adott otthont.
Az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának Junior Programja lehetővé teszi a pályaválasztás előtt álló diákoknak, hogy egy napra kipróbálhassák, milyen Szegeden egyetemistának lenni. A Junior+ intenzív táborának résztvevői pedig a középiskolai tavaszi szünetben egyetemi oktatók segítségével készülhetnek az emelt szintű érettségire.
Téglákba vésett történelem címmel nyílt kiállítás 2015. február 25-én az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában. A tárlat a ceglédi hadifogoly-gyűjtőtábornak állít emléket, s egyben megemlékezik a II. világháború lezárásának 70. évfordulójáról.
Mi kell a sikerhez? Miként lehet befutni egy fiatalokból álló vállalkozással? Mi az a „cashless” fizetés, és milyen szerepe lesz a jövőben? Ezek a kérdések hangzottak el február 24-i MasterCard Meetup-on, melyre a választ a nagy sikert befutott hazai vendégelőadók adták meg.
A hagyományos programok folytatása és új kezdeményezések jellemzik az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága 2014. évi munkáját. A SZAB 2015. február 24-én tartott közgyűlésén a Lendület pályázaton is sikeres kutató tartott előadást, majd médiadíjakat adtak át a tudomány népszerűsítéséért dolgozó sajtómunkásoknak.
„Hass, alkoss, kerekíts egy jó kis krimis történetet!” Ezzel a szlogennel várnak ötletes és egyedi krimiket 2015. március 11-ig az SZTE Klebelsberg Könyvtár munkatársai. A IX. Könyvtári Éjszakán, ahol a bűntények és detektívek kerülnek a középpontba, a krimiket három kategóriában díjazzák.
Mi kapcsolja egybe a két, egymástól független rendezvényt: a SZAB közgyűlését (2015. február 24-én) és a Szegedi Egyetemi Tudástár könyvbemutatót (2015. február 25-én)? Mindkét program a tudomány szegedi szereplőinek teljesítményét és a kutatói eredmények népszerűsítését teszi mérlegre.
A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aulájában 2015. február 20-án a vállalati és alapítványi ösztöndíjak átadó ünnepségén 73 fiatal tehetség vehette át elismerő oklevelét. Idén először az angol nyelvű gazdálkodás és menedzsment képzésben résztvevő legjobb hallgatót is díjazták.
A Szegedi Tudósklubban járt Mellár Tamás. A Pécsi Tudományegyetem professzora 2015. február 19-én a közgazdaságtudomány hagyományos megközelítésének megkérdőjelezéséről tartott előadást.
Szórakoztató, friss, ismeretterjesztő és pihentető könyvek válogatása várja az SZTE Klebelsberg Könyvtár látogatóit az I. emeleti olvasóteremben a bejárati ajtóval szemben lévő „SZIESZTA polcon”.
Kossuth Zsuzsanna születésének napja február 19. – ez 2014 óta hivatalosan a Magyar Ápolók Napja. Ez alkalomból köszöntötték a Szegedi Tudományegyetem valamennyi ápolóját az SZTE Általános Orvostudományi Kar Baló József Oktatási Központjában, a legjobbak kitüntetést is kaptak.
A fény nemzetközi éve 2015. A programsorozat országos megnyitóján, 2015. február 19-én Szabó Gábor fizikus akadémikus, az SZTE rektora tartott előadást a lézerről, Szent-Györgyi Albert sejtéséről, és az ELI-ről.
A szegedi közönségsiker után a fővárosban is színpadra lép a művészekkel, ügyészekkel és egyetemi polgárokkal bemutatott 12 dühös ember. A nagyérdemű 2015. április 26-án két alkalommal tekintheti meg a budapesti Játékszínben Reginald Rose drámáját, a Szegedi Nemzeti Színház és a Szegedi Tudományegyetem közös produkcióját.
2015. március 18. és 20. között az MTA-SZTE Fotoakusztikus Kutatócsoport, a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Aeroszol Társaság közös szervezésében Szegeden rendezik meg a XII. Magyar Aeroszol Konferenciát. A rendezvényre 2015. február 25-ig lehet jelentkezni.
Az Alma Mater Mentorprogramjának harmadik szakaszába, a tavaszi időszakban újabb hallgatók válhatnak volt SZTE-s szakemberek mentoráltjaivá. A bővülő program iránt érdeklődő hallgatók 2015. február 25-ig jelentkezhetnek a márciustól induló 4 hónapos mentorálási időszakra.
Zeneszerző és szövegíró, miközben a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán másodéves magánének szakos hallgató. Ő Iván Sára, akinek az Ez történt Bécsben című operettje újra hódít a Szegedi Nemzeti Színházban – legközelebb 2015. február 15-én, Valentin napon.
Külön kérése teljesült Angela Merkelnek, amikor egyetemistákkal – köztük szegediekkel és az SZTE hallgatóval – beszélgethetett. Mi azokat a fiatalokat kérdeztük benyomásaikról, akiknek az az óhaja vált valóra, hogy a világ egyik legbefolyásosabb politikusával találkozhattak az SZTE díszdoktoravató ünnepségét követően, az Andrássy Egyetemen.
A Tisza-parti universitasról sokat olvasni és hallani a napi sajtóban, az egyetem fakultásairól és széleskörű képzési kínálatáról - többek között - az egyetemi és kari honlapokon tájékozódhat az érdeklődő. De vannak olyan egyetemi büszkeségek, amelyekről az SZTE polgáraként szerezhetünk tudomást.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja második alkalommal nyerte el az IIASA-SHIBA minőségfejlesztési díjat.
A továbbtanulás előtt álló fiatalok a 2015. szeptemberben induló képzésekre 2015. február 15-ig jelentkezhetnek. De meddig kell hitelesíteni a jelentkezést? Meddig lehet jelentkezési sorrendet módosítani? Mikor várható a pótfelvételi? Összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket.
Első körben több mint 150 millió forint uniós támogatást nyert el a Horizont 2020 program úgynevezett Teaming akciója keretében a Szegedi Tudományegyetem részvételével megalakult konzorcium. E csoport célja: egy magyar molekuláris medicina kiválósági központ létrehozása, illetve az alapkutatási eredmények klinikai alkalmazásának elősegítése.
Jogász professzorok és egyetemi hallgatók is kivették részüket a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara nyílt napi programjaiból. A továbbtanulást tervező diákok számára az SZTE ÁJTK dékánja, Hajdú József foglalja össze a legfontosabb tudnivalókat és újdonságokat.
A Szabadegyetem- Szeged előadássorozat tavaszi szemeszterében ismét 12 alkalommal, szerdánként 18 órától a TIK-ben találkozhatnak az érdeklődők az SZTE kiváló oktatóival.
A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 12 szekciójából kettőnek ad otthont a Szegedi Tudományegyetem 2015-ben. Április 8-10. között az OTDK Agrártudományi és Informatika Tudományi Szekció üléseit az SZTE Mezőgazdasági, illetve Mérnöki Karán tartják.
Nagy érdeklődés kísérte ismét a Szegedi Tudományegyetem nyílt napját: a 2015. február 7-i programon a felvételi és az SZTE szakjai, szolgáltatásai álltak középpontban.
Harmadik helyével egyedüli vidéki egyetemként állhatott fel a Szegedi Tudományegyetem a HVG összesített rangsorának dobogójára. E toplistán csak két fővárosi intézmény, a Semmelweis Egyetem és az ELTE előzte meg a Tisza-parti universitast.
A Tempus Közalapítvány a nyugat-balkáni országok felsőoktatási intézményei, valamint a magyar egyetemek számára 2015. március 10-11-én konferenciát rendez Szegeden.
A Szegedi Tudományegyetem kutatói által létrehozott: „A gombatermesztésben rothadási kórképet okozó Pseudomonas fajok elleni hatóanyagok, alkalmazások és az azt tartalmazó készítmények című szabadalom nemzeti/regionális szakaszainak megindítása” című projekt megvalósítása IPARJOG_12 program keretében
A Szegedi Tudományegyetem kutatói által létrehozott: „Az Izotóp tartalmú molekulák” című P1300221 számú szabadalmi bejelentés magyar bejelentésének és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásoknak a finanszírozása IPARJOG_12 program keretében
„A bolognai folyamat során 2006-ben bevezetett többciklusú képzés fő pillérei az alap-, mester- és doktori képzés, a palettából pedig érettségizettek és már diplomával rendelkezők is válogathatnak”- írja a felvi.hu. De mi a különbség az alap- és mesterképzés között, mit jelent osztatlan képzésben, vagy felsőoktatási szakképzésben tanulni?
Tanulj Te is a Szegedi Tudományegyetemen, hazánk egyik legrangosabb felsőoktatási intézményében! De miért éppen az SZTE? Az okok közül egy: számos külföldi ösztöndíj lehetőség, megannyi nemzetközi partnerkapcsolat. További érvek: az SZTE 2015. február 7-i nyílt napján.
Több más hazai intézménnyel együtt a Szegedi Tudományegyetem is kivette a részét a Horizont 2020 keretprogram új, „Kiválóság terjesztése és a részvétel szélesítése” alprogramjában elért sikerekből.
Bölcsészkar vagy tanárképzés, informatika, vagy inkább mérnök szak? Még nem tudod, milyen képzésre jelentkezz?- Segít a Szegedi Tudományegyetem képzési orientációs tesztje!
A Kulturális Iroda a tavaszi félévben is számtalan érdekes pályázattal várja a kreatív hallgatókat, melyek közt fotó, dráma és verspályázat egyaránt megtalálható.
Ismét magasabb lesz a minimum ponthatár, az eddigieknél jóval több alap- és osztatlan szakon lesz központi ponthatár és változik a pontszámítás módja is- hívják fel a felvételizők figyelmét a 2015-ös felvételi eljárás során. De hogyan is áll össze a felvételi összpontszám, mely szakokon lesz központi ponthatár és miként kalkulálhatunk az elért eredményekkel?
Tanulj Te is a Szegedi Tudományegyetemen, hazánk egyik legrangosabb felsőoktatási intézményében! De miért éppen az SZTE? Az okok közül egy: a jól felszerelt és megfizethető szálláslehetőségek. További érvek: az SZTE 2015. február 7-i nyílt napján.
Szolgáltató egyetem az SZTE. Többféle adminisztrációs és szolgáltató egység segíti a szegedi egyetemistákat. De vajon mit takarnak ezek a rövidítések: HÖK, EHÖK, TO, HSZI? Olvass tovább, és megtudod!
Egyetemistaként hogyan kérsz iskolalátogatási igazolást? Hogyan nézed meg az átlagodat? Honnan tudod meg, hogy kapsz-e ösztöndíjat, és ha igen mennyit és mikor? Hol találod meg a kurzus tananyagát? A válasz: az SZTE elektronikus rendszerei.
Tanulj Te is a Szegedi Tudományegyetemen, hazánk egyik legrangosabb felsőoktatási intézményében! De miért éppen az SZTE? Az okok közül egy: a neked szóló kulturális programok és szórakozási lehetőségek. További érvek: az SZTE 2015. február 7-i nyílt napján.
Friss felvételi tudnivalókkal és tippekkel, szakkínálatának és szolgáltatásainak bemutatójával várja a középiskolásokat a Szegedi Tudományegyetem a nyílt napján, 2015. február 7-én 9 órától az SZTE Rektori Hivatal épületében.
A Szegedi Tudományegyetem előfizetett a ProQuest cég PIVOT nevű szolgáltatására, mely összegyűjti az Amerikai Egyesült Államokban, az Európai Unióban, Ausztráliában és az ázsiai országokban angol nyelven elérhető pályázati forrásokat. Emellett a rendszer egyfajta kutatói partnerkeresési, nemzetközi kapcsolatépítési szolgáltatást is biztosít.