Dr. Badó Csaba vehette át a Dr. Bugyi István Emlékérmet Szentesen
A szentesi Megyeháza Konferencia és Kulturális Központban adták át 2026. április 14-én a Dr. Bugyi István Emlékérmet. A rangos elismerést idén Dr. Badó Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum Sürgősségi Betegellátó Osztályának főorvosa vehette át kiemelkedő szakmai munkásságáért.
Átadták az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika megújult centrumait
„Egy klinika életében a fejlődés nem lehetőség, hanem felelősség. Ma, amikor átadjuk a megújult Ambulancia Centrumot és a Foeto-Maternalis Centrumot, nem csupán egy beruházás lezárását ünnepeljük, hanem egy új működési szint kezdetét is” – fogalmazott Prof. Dr. Várbíró Szabolcs, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója az intézmény új nőgyógyászati ambulanciájának, valamint várandósgondozó és magzati ultrahang-diagnosztikai központjának ünnepélyes megnyitóján 2026. április 14-én.
Egészségfejlesztő Kórház Díjat nyert az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja elnyerte az „Egészségfejlesztő Kórház Díj 2026” elismerést Országos Intézet/Klinikai Központ kategóriában, melyet a Belügyminisztérium, az Országos Kórházi Főigazgatóság, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és a Richter Gedeon Nyrt. vezető képviselői adtak át március 16-án, Budapesten. A pályázatot a Magyar Kórházszövetség és a Magyar Egészségfejlesztő Egyesület közösen hirdette meg azoknak az intézményeknek, amelyek kiemelkedő komplex egészségfejlesztési programokat valósítanak meg a dolgozók, a betegek és a lakosság jóllétének támogatására.
















