2009. Október

SC0944_4203_2
2009. október 31.
Saját forrásból duplázta meg az Öthalmi Kollégiumának befogadóképességét a Szegedi Tudományegyetem.
Cimkék: HírekRektorKollégium
2009. október 27.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) az idén sem hagyja magukra a felvételizőket, a felsőoktatásba jelentkezni szándékozó fiatalokat, szüleiket, tanáraikat. A vidék legnépszerűbb felsőoktatási intézménye nyílt napokon és pályaválasztási kiállításokon nyújtja át a csokorba szedett hasznos tudnivalókat.
Cimkék: HírekNyílt Nap
2009. október 27.
November 15-éig lehet jelentkezni azokra a keresztféléves mesterképzésekre, melyeket Szegedi Tudományegyetem 4 kara (GTK, JGYPK, TTIK, MK) indít 2010 februárjában. Ezen képzéseinket azoknak ajánljuk, akik 2010 januárjában fejezik be alapszakjukat, illetve februárban szeretnék megkezdeni másoddiplomás tanulmányaikat. AZ SZTE egyaránt indít nappali és levelező tagozatos, valamint állami finanszírozású és költségtérítéses képzéseket is.
2009. október 27.
Koszorúzással emlékeztek meg október 16-án, az Egyetemi Autonómia és Önkormányzatiság Napján az 1956-os forradalom szikrájaként is emlegetett Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetsége (MEFESZ) létrejöttéről a 2006-ban emelt emlékmű előtt.
Cimkék: HírekRektorMEFESZTIK
kari_nyilt
2009. október 27.

Az egyetem tizenkét kara a központi egyetemi nyílt napon kívül is tájékoztatja az érdeklődőket a képzési kínálatukról a kari nyílt napokon. a kari nyílt napok lehetőséget biztosítanak arra, hogy a látogatók mélyebben megismerhetik a karok képzési profilját.

kereszt
2009. október 27.

A Szegedi Tudományegyetem 4 kara (GTK, JGYPK, TTIK, MK) indít keresztféléves mesterképzést 2010 februárjában. Ezen képzéseinket azoknak ajánljuk, akik 2010 januárjában fejezik be alapszakjukat, illetve februárban szeretnék megkezdeni másoddiplomás tanulmányaikat.

nyiltnap
2009. október 21.

Az egyetem számos regionális pályaválasztási kiállításon vesz részt, valamint a dél-alföldi régió számos középiskolájában tart kihelyezett egyetemi nyílt napot, ami alapján a középiskolások saját környezetükben ismerhetik meg továbbtanulási lehetőségeiket.

2009. október 16.

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete konferenciát szervez Dr. Pintér Lajos 80. születésnapja alkalmából 2009. október 16-17-én a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában.

Kepyesek4
2009. október 13.

Prof. Dr. Szabó Gábor rektor felhívása az SZTE polgáraihoz a Magyar Rektori Konferencia által létrehozott ösztöndíjalap támogatására.

2009. október 10.
Megjelent az SZTE BTK Amerikanisztika Tanszék által kiadott AMERICANA – E-Journal of American Studies in Hungary legújabb száma, amely Annus Irén vendégszerkesztésében készült el Religions and the Production of Meaning címmel, és az ötödik évfolyam első számaként érhető el az érdeklődők számára.
ab_szorolaprgb
2009. október 07.
Izzíts, indíts! Ezzel a felhívással nyitja meg kapuit idén október 14-én a TIK-ben az SZTE Őszi Állásbörze.
DSC_0009_2
2009. október 05.
Elkezdődik az SZTE központi épületének rekonstrukciója, a Dugonics téri műemléket 2,5 milliárd forintból újítják fel.
Cimkék: HírekRektor
2009. október 02.
Október elsején 18 órakor a Tanulmányi és Információs Központban Gyeviki János fotókiállításával nyílt meg a 14. Őszi Kulturális Fesztivál, Solymos László várospolitikai alpolgármester; Badó Attila hallgatói és közkapcsolati rektorhelyettes; Tajti Gabriella, a Kulturális Iroda vezetője, valamint a kiállítást megnyitó Tandi Lajos művészeti író részvételével.
2009. október 01.
Szeged és a Szegedi Tudományegyetem készen áll a 2010-es egyetemi-főiskolai evezős-világbajnokság megrendezésére – hangzott el az esemény csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Cimkék: SportHírek
2009. október 01.
Az ELI elnevezésű lézeres kutatóközpont megépítésére alakult EU-Irányító Testület október 1-jei ülésén pozitív döntést hozott a közös magyar-cseh-román pályázatról – jelentették be.
Cimkék: HírekRektorELI