Versenyképesség - Oktatás a Szegedi Tudományegyetemen

A Szegedi Tudományegyetem a sanghaji lista szerint Közép-Európa egyik legjobb egyetemeként nemzedékek számára a tudás és a műveltség kiindulópontja.
Olyan nagyhírű szellemi műhely, ahol kiváló tanáregyéniségek, iskola- és közösségteremtő kutatók munkája garantálja az ismeretek korszerűségét.


A 12 karú egyetem igazi modern, integrált felsőoktatási intézmény, melynek ereje sokoldalúságában rejlik. Az alapszakoktól a Ph.D. képzésig és a felsőfokú szakképzésig a felsőoktatás minden szintjén jelen lévő Szegedi Tudományegyetem egyszerre támaszkodhat hagyományaira és a háromszintű oktatásban rejlő lehetőségekre. A Szegedi Tudományegyetem kétszáznál is több szakja szinte minden tudományterületet képvisel az állam- és jogtudománytól a zeneművészetig. A különböző tudományterületek együttgondolkodásán alapuló oktatás eredménye a színvonalas tudás, melynek köszönhetően a szegedi hallgatók rendre sikeres szereplői a hazai és a nemzetközi versenyeknek. A választott tudományterületen a kiváló szakemberek hozzájárulnak Alma Materük, a Szegedi Tudományegyetem elismertségéhez. A képzések specializációs lehetőségei mind azt szolgálják, hogy a szegedi hallgatók akár az alapszak elvégzése után, akár a mester-, majd doktori képzésbe belépve a társadalom és a tudomány hasznos tagjaiként érvényesülhessenek. Az élethosszig tartó tanulás jegyében a Szegedi Tudományegyetem hallgatói számára olyan képzéséket és programokat is kínál, melyek hatékonyan járulnak hozzá a már megszerzett tudás gyarapításához.

 

Amint az a végzett hallgatók bevonásával készített kutatásokból kiderül, a szegedi diákok számára a színvonalas oktatás nem merül ki az elméleti ismeretek alapos elsajátításában. A gyakorlatorientált, csapatmunkára felkészítő képzés, a modern technológiai ismereteket nyújtó oktatás és a speciális szakismeret éppoly meghatározó, mint a magas szintű nyelvtudás. A Szegedi Tudományegyetem az értékálló, elismert diploma biztosítása mellett mindent megtesz, hogy hallgatóinak az érvényesülni tudás képességét is garantálja. A hallgatóknak szervezett tréningek – legyen szó állásbörzéről, álláskeresési technikák megismeréséről, az esélyegyenlőséget előmozdító tanfolyamokról vagy a munkahelyi beilleszkedés segítéséről - mind azt szolgálják, hogy az egyetemi évek alatt megszerzett tudás a lehető legjobban kamatozzon a karrierépítés során. A hatékony kurzusoknak is köszönhetően elmondható, hogy az elmúlt években az SZTE- n végzett diákok majd 90%-a sikeresen elhelyezkedett, jelentős részük a diplomaszerzéstől számított három hónapon belül. Az egyetem hazai és nemzetközi elismertségéből adódóan a szegedi diploma kitűnő ajánlólevélként segíti tulajdonosa boldogulását.


A Szegedi Tudományegyetemen zajló oktatómunka sikeréhez nagyban hozzájárul az az egyedülálló infrastrukturális fejlesztés, melynek eredményeképpen 2004-ben elkészült a napi ötezer látogatót fogadó egyetemi campus, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ. A kétmilliós állományú Egyetemi Könyvtárnak, a Konferenciaközpontnak, az előadótermeknek és a hallgatói szolgáltatásoknak otthont adó épület az egyetemi polgárok olyan találkozóhelye, ahol magas színvonalú technikai háttér szolgálja a tudás gyarapítását. 2005-ben az OPEC által a világ egyik legfontosabb oktatási beruházásának minősített TIK a közösségi életet és tanítást-tanulást szolgáló tereivel, rendezvényeivel a Szegedi Tudományegyetem és Szeged város tudományos és kulturális vérkeringésének központja lett. A Szegedi Tudományegyetem regionális szerepvállalásának, az oktatás mellett a tudománynépszerűsítésben és a művészeti életben vállalt feladatának is impozáns színtere a József Attila Tanulmányi és Információs Központ.

 

Az utóbbi évek egyetemi beruházásai közül kiemelkedik a Gazdaságtudományi Kar épületének látványos rekonstrukciója és a Természettudományi és Informatikai Kar I. számú Biológiai Épületének bővítése. A 2007 nyarára befejezett munkálatok eredményeként olyan kooperációs terek jöttek létre, melyek hosszú távon biztosítják az oktatás és az alkalmazott kutatások legmodernebb, komplex feltételeit.


A fejlesztések azonban nemcsak az új épületek átadásában mutatkoznak meg, hanem folyamatos rekonstrukciókban is. Ennek keretében került sor a „Jövő Tanterme” kialakítására a Bölcsészettudományi Karon. Az egyetem élhetőbbé tételének munkálatai ezt követően is folytatódtak. 2007 és 2009 rekonstruálták a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Hattyas sori épületét, valamint korszerűsítették energetikáját és újították fel a Bölcsészettudományi Kar egyes tantermeit is. Az Általános Orvostudományi Kar oktatási épületének részleges felújítására 2010-ben került sor. 2011-ben kerül átadásra a Mérnöki Kar új épülete, valamint ez évben alakítják ki a TTIK Mesterséges Intelligencia Kutatócsoport új területét. Az egyik legnagyobb munkálaton az SZTE központi épülete esett át, amely a teljes felújítást követően, igazi 21. századi, környezetbarát épületté vált, és nemcsak a hallgatók és az itt dolgozók számára nyújt ideális környezetet a munkavégzéshez, hanem rendezvények, kiállítások szervezésére is alkalmas. Természetesen nemcsak az épületetekben folytak fejlesztések, hanem az Egyetemi Könyvtár informatikai infrastruktúrájában – és szolgáltatásfejlesztésében is, így az egyetem dolgozói és hallgatói is megújult, modern környezetben zökkenőmentesen végezhetik munkájukat.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Tóth EnikőTóth Enikő – ÁOK – orvos

Szeretem Szegedet, nagyon barátságosak az emberek. A TIK-ben jó tanulni, ugyanis a hatalmas babzsákok, a klíma és a jó internet miatt kényelmesen lehet itt eltölteni a hosszú órákat. Szerintem nagyon színvonalas a képzésünk is, és egy versenyképes diplomát fogunk kapni. Élvezzük, hogy gyakorlatias az oktatás.






FelsoDorottyaFelső Dorottya- SZTE-BBMK

A zenei oktatás miatt jöttem Szegedre. Már középiskolásként is itt tanultam a SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumban és nagyon megszerettem Szegedet. Egyértelmű volt, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választom. A zongoratanárnőmmel már majdnem 10 éve dolgozunk együtt. Az ő személye szakmailag és emberileg is meghatározó számomra. Szeged az otthonommá vált, hisz minden barátom itt él és sok emlék köt ide.


További hallgatói vélemények >>>