2024. Augusztus

Beladi_Ilona_99_eves_szulinapjan_100._eletevebe_lepett__20240806_IMG_0709

2024. augusztus 08.

100, 50, 1. E három szám titkát is megfejtettük, amikor Béládi Ilonát, a Szegedi Tudományegyetem professzor emeritáját meglátogattuk 2024. augusztus 6-án, a születésnapja alkalmából tisztelgők kísérőiként. Az egykor vírusokkal és interferonnal foglalkozó kutatóorvos az első nő, akinek az SZTE elődintézménye, a SZOTE tanszékvezetői megbízást adott.

businessman-6479838_1920

2024. augusztus 07.

Mit várnak a régió munkáltatói a frissen végzett hallgatóktól? Hogy lehet még versenyképesebb az SZTE-s diploma? Ilyen és hasonló kérdésekre keresve a választ kutatás készült a munkáltatók és a hallgatók bevonásával, hogy a képzések újabb, értékes elemekkel gazdagodhassanak.

Dr. Veréb Zoltán, az SZTE Biobank szakmai vezetője

2024. augusztus 06.

A Krausz Ferenc vezette Molekuláris- Ujjlenyomat Kutató Nemzeti Laboratórium mintáinak magas minőségű tárolásáról és a következő éveket meghatározó partneri együttműködésekről számolt be Dr. Veréb Zoltán, az SZTE Biobank szakmai vezetője. Beszélgetésünkből kiderül: a Biobank nemcsak magas színvonalon minőségbiztosított – ISO-minősített – mintatárolási szolgáltatást nyújt, de nemzetközi kutatási partnerségeket is közvetíthet a Szegedi Tudományegyetem kutatócsoportjainak.

Dr. Veréb Zoltán, az SZTE Biobank szakmai vezetője

HLP_pygmalion_thealterphoto2024_RRCC0243

2024. augusztus 06.

A szegedi Homo Ludens Project társulat egy különleges közösségi performansszal várta az érdeklődőket a 34. THEALTER-en. A Pygmalion kosara című produkció egyik alkotója Benkő Imola Orsolya, aki a Szegedi Tudományegyetem oktatója és a társulat művészeti vezetője.

magyarok

2024. augusztus 06.

Akár érmeket is szerezhetnek az SZTE hallgatói a párizsi olimpia kajak-kenu versenyében. Három hallgató és egy jövendőbeli szegedi egyetemista áll rajthoz augusztus 6-tól a párizsi olimpián gyorsasági kajak-kenu versenyszámokban. A sportágban Magyarország nagyhatalom, így a versenyzők éremeséllyel utaztak el a Franciaországba.

Prinz_Szegeden2

2024. augusztus 02.

A legnagyobb földrajzi felfedezők egyike volt Prinz Gyula földrajztudós, a Szegedi Tudományegyetem díszdoktora. A nemzetközi hírű Ázsia-kutató egyik utolsó, még élő tanítványa, Dr. Tóth Imre videón mesél professzoráról, tanáráról. Dr. Tóth Imre nyugalmazott egyetemi adjunktus, aki négy évtizeden át egy másik ikonikus SZTE felfedező, Jakucs László professzor által vezetett tanszéken dolgozott.

Az SZTE hallgatói ingyenes jogi segítséget nyújtanak a rászorulóknak

2024. augusztus 02.

A jogklinikai módszertan – A jogklinika szerepe Magyarország és az Egyesült Államok jogászképzésében című kötetről beszélgettek a 95. Ünnepi Könyvhéten. Június 17-én az SZTE Klebelsberg Könyvtárban a szerzővel, Kálmán Renátával, az SZTE ÁJTK Közjogi Intézet adjunktusával, az SZTE ÁJTK Közjogi Intézet mesteroktatója Nagy-Elekes Petra beszélgetett.

szf_bk_1200x1033

2024. augusztus 01.

A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar ünnepélyes keretek között adományozta a Professor Emeritus címet Szecsődi Ferencnek, a neves hegedűművésznek és pedagógusnak.