2010. Július

lotusz
2010. július 30.
Az SZTE Füvészkert hagyományaihoz híven idén is kétnapos rendezvénnyel ünnepeli a szegedi, Közép-Európában egyedülálló indiai lótusz állományának virágzását.
evezos
2010. július 28.

Augusztus 13-15. között Szeged, a Szegedi Tudományegyetem ad otthont az egyetemi-főiskolai evezős világbajnokságnak. A rangos viadalt a Maty-éri vízicentrumban rendezik meg.

sajtotajekoztato_felveteli_2010

2010. július 23.

Jól „vizsgázott” a Szegedi Tudományegyetem, összességében mintegy háromszáz hallgatóval többet sikerült felvennie az intézménynek, mint tavaly.

2010. július 16.

2010. júliusában negyedik alkalommal rendezték meg az oktatáspolitika és neveléstudomány vezető fórumát, az Education Leaders Forum-ot. A Microsoft, a European Schoolnet és az UNESCO összefogásával életre hívott kezdeményezés ezúttal Varsóban teremtett közös platformot a világ minden tájából érkező oktatáspolitikában érintett miniszterek, döntéshozók, illetve kutatók közötti eszmecserére. A kétnapos rendezvény középpontjában az oktatás jövője, illetve annak gazdasági fejlődésben betöltött szerepe állt.

Cimkék: Hírek
e_felujit_it_03_2
2010. július 15.

Uniós forrásból mintegy 7 milliárd forintos beruházással újítja meg infrastruktúráját a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több laboratóriuma és tanterme, amelyek még az 1930-as években épültek.

2010. július 13.

A BTK-n 2010. július 11-én rendezték a diplomaátadó ünnepi tanácsülést,9, 11, 14 és 16 órakor a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében.

Cimkék: HírekBTK
2010. július 12.

Az SZTE Hungarológia és Közép-Európa Tanulmányok Központja Szőnyi György Endre professzor vezetésével 2010 nyarán tizedik alkalommal rendezi meg hungarológiai nyári egyetemét.

Cimkék: HírekBTK
Kiricsi_professzor
2010. július 12.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Prof. Dr. Kiricsi Imre, a Szegedi Tudományegyetem kutatásfejlesztési és innovációs rektorhelyettese, a Természettudományi és Informatikai Kar Kémiai Tanszékcsoport Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára 2010. július 11-én elhunyt.

2010. július 12.

A közelmúltban a Szegedi Tudományegyetem két oktatója, Dr. Kemény Lajos, és Dr. Pál József is kitüntetésben részesült.

2010. július 09.

Az Állam- és Jogtudományi Kar diplomaosztóit 2010. július 3-án (jogász szak) és június 10-én (nemzetközi tanulmányok, politológia, társadalombiztosítási és munkaügyi igazgatási alapszakok) tartotta a hagyományos helyszínen a Szegedi Nemzeti Színházban.

2010. július 08.

rektori_latvanyLátványosan haladnak a szegedi egyetem Dugonics téri főépülete felújítási munkálatai, melynek keretén belül a kivitelező Ferroép Zrt. újra elkészítette azt a négy szfinxszobrot, ami egy 1870-es évekből származó képleltári anyagon volt látható az épület tetején.

Cimkék: Hírek

rektor_szabo_gabor

2010. július 05.

Szabó Gábor akadémikus hivatalba lépett 2010. július 1-jén.

gtk_diplomaoszto_2010
2010. július 04.
Július 3-án a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében vehették át okleveleiket az SZTE GTK-n végzett hallgatók.
2010. július 01.

Az ötödik helyen végzett a Bostonban, a XX. Agrárgazdasági Világfórum és Tudományos Szimpózium keretében megrendezett hallgatói esettanulmány-versenyen egyetemünk csapata.

Cimkék: HírekGTKMK