Bezár

Oktatás

Képzési területek

Az agrár képzési terület alapszakjait a Mérnöki Kar és a Mezőgazdasági Kar kínálja.
A bölcsészettudományi képzési terület alapszakjait a Bölcsészettudományi Kar és a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kínálja.
A gazdaságtudományi képzési terület alapszakjait, és mesterképzéseit a Gazdaságtudományi Kar kínálja a hallgatóknak.
Az informatika képzési terület a gazdaság egyik húzóágazatának munkaerőigényeit kiszolgáló képzési programjaival három alapszakon van jelen a Szegedi Tudományegyetemen: gazdaságinformatikus, mérnök informatikus és programtervező informatikus alapszakok várják a jövő informatikusait a Természettudományi és Informatikai Karon. Az informatikai képzésben résztvevők tanulmányaik során informatika tanári szakirányt is választhatnak.
A jogi képzéshez kapcsolódó, a modern társadalmi igényeket kiszolgáló szakokat az Állam- és Jogtudományi Kar (ÁJTK), a hazai jogászképzés egyik fellegvára gondozza. A kar évtizedek óta jelentős szerepet tölt be az államigazgatás munkatársainak képzésében.
A műszaki képzési terület alapszakjait a Mérnöki Kar, a Természettudományi és Informatikai Kar valamint a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kínálja.
A művészeti képzési területet a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara (ZMK) képviseli.
A művészetközvetítés területet a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar fedi le.
Az orvos- és egészségtudományi képzési terület szakjain és alapszakjain történik az egészségügy jól kvalifikált munkatársainak képzése az Általános Orvostudományi Karon (ÁOK), az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon (ETSZK), a Fogorvostudományi Karon (FOK), és a Gyógyszerésztudományi Karon (GYTK).
A tanárképzés szakmai, tartalmi, szervezeti és tudományos feladatainak összehangolását az SZTE Tanárképző Központ végzi; a képzés a szaktól függően a Bölcsészettudományi Karon, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, a Természettudományi és Informatikai Karon, és a Zeneművészeti Karon folyik. A tanító, gyógypedagógus és óvodapedagógus alapszakok a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar képzési kínálatában találhatók.
A sporttudomány képzési terület alapszakjai – akár a sport, akár a testkultúra képzési ágakat tekintjük – a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon várják a 21. század tudományterületének nevezett diszciplína elkötelezett híveit. Testnevelő-edzők mellett a rekreáció-, életmód- és egészségfejlesztés jövőbeli szakemberei és a leendő sportmenedzserek tanulhatnak itt.
A társadalomtudományi képzési területen a szociológia, a kommunikáció és médiatudomány, valamint az informatikus könyvtáros alapszakok a Bölcsészettudományi Karhoz tartoznak, a társadalmi tanulmányok alapszakot a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar hirdeti meg, a szociális munka alapszak pedig az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar szervezésében indul. A gyakorlatorientált alapszakok célja, hogy a hallgatókat a mindennapi munkában jól hasznosítható ismeretekkel ruházza fel, illetve képessé tegye őket a mesterképzésbe való továbblépésre.
Természettudományi képzési terület A természettudományi képzési terület képzési ágait és a hozzájuk tartozó alapszakokat a Természettudományi és Informatikai Kar képzési kínálatában találjuk: a biológia, a fizika, a földrajz, a földtudomány, a kémia, a környezettan és a matematika hagyományosan a szegedi felsőoktatás erőssége.

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek