Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2009. október

2009. október 30.

Közel 520 millió forintos beruházás keretében újabb hatvan lakásos ötszintes épületet adtak át a Szegedi Tudományegyetem Öthalmi Kollégiumában 2009. október 30-án. Az egyetem saját forrásból finanszírozott fejlesztésének köszönhetően az öthalmi diákszállás az eddigi 270 fő helyett immáron 540 hallgatónak biztosít férőhelyet.

2009. október 29.

60 új lakással bővül a SZTE Öthalmi Kollégiuma azzal az épületfelújítással, melynek ünnepélyes átadására és bejárására 2009. október 30-án, pénteken 10.00 órakor kerül sor.

2009. október 20.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa 2009. október 19-i ülésén támogatta azt a kezdeményezést, hogy az SZTE az illetékes miniszterekhez forduljon a Klinikai Központ finanszírozásának ügyében. A Szenátus összeegyeztethetetlennek tartja, hogy a Klinikai Központ hiányának finanszírozása az oktatásra fordított forrásokból történjen.

2009. október 19.

A Szabadegyetem Szeged IV. előadássorozat keretein belül 2009. október 21-én, szerdán 18.00 órától Prof. Dr. Piffkó József, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának tanszékvezető egyetemi tanárának előadását tekinthetjük meg "Arc-, állcsont sebészet" címmel.

2009. október 14.

Az országban elsõként alkalmaznak virtuális tanulmányi elõadót a hallgatói kérelmek jóváhagyására a Szegedi Tudományegyetemen. Modul OtTO ugyan még csak pályakezdõ, de már most nagyon népszerû a diákok körében: nem jár kávézni, nem tart ebédszünetet és éjjel-nappal fogadja a hallgatóktól érkezõ kérelmeket. OtTO-ra a Tanulmányi Osztály munkatársai sem féltékenyek, hiszen a program megkönnyíti munkájukat, véglegesítése pedig új utat nyithat az egyetemi bürokrácia történetében.

2009. október 14.

A jövõ legjobb válságmenedzsereit keresi középiskolások számára meghirdetett online tanulmányi versenyén a Szegedi Tudományegyetem. A szerepjátékban részt vevõ, leendõ közgazdászoknak a tavaly még virágzó képzeletbeli világ – Moan és Ursia – turizmusát is sújtó gazdasági válság ellen kell hatékony pénzügyi- és marketingstratégiát kidolgozniuk, fellendítve ezáltal egy négycsillagos szálloda visszaesõ forgalmát.

2009. október 13.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának Ökonómiai és Vidékfejlesztési Intézete 2001-ben első ízben rendezte meg nagy sikerrel az I. Európai Kihívások konferenciáját. Az azóta eltelt 8 év során a kétévente megrendezett találkozó az egyik legnagyobb létszámú és elismert konferenciává vált. Ezt a hagyományt folytatva az intézet 2009. október 16-án, pénteken tartja az V. EURÓPAI KIHÍVÁSOK tudományos konferenciát a kar főépületében (Szeged, Mars tér 7.).

2009. október 13.
A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar Ökonómiai és Vidékfejlesztési Intézete a KKC-pályázat támogatásával elindított "Vállalkozói ismeretek fejlesztése az élelmiszer-gazdaságban" (KKC–2008–V–08–08–33) című projektje keretében konferenciát rendez 2009. október 15-én, csütörtökön 10 órától a kar főépületének 1. előadótermében (Szeged, Mars tér 7.).
2009. október 12.

A Szabadegyetem Szeged IV. előadássorozat keretein belül 2009. október 14-én, szerdán 18.00 órától Prof. Dr. Bálint Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának egyetemi tanárának előadását tekinthetjük meg "Trópusi medicina magyaroknak" címmel.

Cimkék: Szabadegyetem
2009. október 12.

Az SZTE ÁOK és a TTIK dékánjai, Dr. Benedek György és Dr. Hernádi Klára professzorok területátadási megállapodást írnak alá ünnepélyes keretek között 2009. október 15-én, csütörtökön 12 órától a TTIK Dékáni Hivatalában (Aradi vértanú tere 1.).

2009. október 06.

’Kitárt Kar – gasztronómia és egészséges életmód’

címmel rendezvényt szervez a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara Hódmezővásárhelyen, 2009. október 10- én és 11-én az Andrássy utca 15. szám alatti épületeiben, kollégiumi kiállítótermében és belső parkjának teljes területén. A kétnapos rendezvény programjaival hívja fel a figyelmet az egészséges életmód fontosságára és az egészség megőrzéséhez szükséges életmódbeli kérdésekre, a mezőgazdaság produktumainak élettani hatásaira és az egészség megőrzésében betöltött szerepére.

2009. október 05.
A Szabadegyetem Szeged IV. előadássorozat keretein belül 2009. október 7-én, szerdán 18.00 órától Konkoly Marianna, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának diákköri nyertesének előadását tekinthetjük meg "Új genetikai források létrehozása géncsendesítés tanulmanyozására" címmel.
2009. október 02.

A mintegy 500 millió eurós tudományos beruházás, az ELI (Extreme Light Infrastructure) elnevezésû szuperlézer az EU-Irányító Testület csütörtöki egyhangú döntése alapján Magyarországon, Csehországban és Romániában épülhet föl. A siker a város támogatásán túl annak a kitartó, szívós munkának az eredménye, mellyel felépítettük a Szegedi Tudományegyetem kutatás-fejlesztési aktivitását, illetve a szegedi helyszín a tudományos elismerése kutatóink kiemelkedõ munkájának, eredményeinek, többek közt a Dr. Szabó Gábor akadémikus által irányított világszínvonalú lézerkutató csoport kimagasló tudományos teljesítményének – hangsúlyozta Dr. Szabó Gábor rektor a döntés kapcsán.

2009. október 01.

A Kiepert-glóbuszok címmel rendeznek tudományos értekezletet 2009. október 6-án 10 órától a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melynek keretében bemutatjuk az Egyetemi Könyvtár és a Földrajzi és Földtani Tanszékcsoport által közösen restaurált 1883-ban, illetve 1892-ben készült iker-glóbuszokat.