Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2018. május

2018. május 31.

Oktatási együttműködést kötött a Szegedi Tudományegyetem és a kínai Xihua Egyetem. A megállapodásnak köszönhetően nagy számban érkezhetnek kínai hallgatók az SZTE valamennyi képzésre. Beilleszkedésüket kínai oktatási központ kialakításával segítenék. Az oktatói és hallgatói csereprogramokba az SZTE gyakorló iskolái is bekapcsolódhatnak.

2018. május 23.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Régészeti Tanszéke tisztelettel meghívja Önt a Régészet Napi rendezvényére 2018. május 26-án, szombaton 10:00 órai kezdettel.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Régészeti Tanszék (Szeged, Egyetem utca 2.)

2018. május 15.

A Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Újszülött Osztálya modern, gördíthető bölcsővel gazdagodik a K&H gyógyvarázs és a K&H Private banking jóvoltából.

Az esemény időpontja: 2018. május 17. (csütörtök) 13:00

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Könyvtár (6725 Szeged, Semmelweis u. 1.)

2018. május 15.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar tisztelettel meghívja Önt filozófia témájú rendezvényeire a 2018. május 14. és 19. közötti időszakban.

2018. május 15.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Csodálattal és hálával című, az SZTE Nobel-díjas kutatója, Szent-Györgyi Albert életéről szóló film ősbemutatójára 2018. május 17-én, csütörtökön 11:00 órai kezdettel.

Helyszín: MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székháza (Szeged, Somogyi u. 7.)

2018. május 10.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az „Egyetemalapító” Báthory István mellszobrának koszorúzási ünnepségére 2018. május 11-én, pénteken 11:00 órai kezdettel. Helyszín: Nemzeti Emlékcsarnok, az Egyetemalapító mellszobra (Szeged, Dóm tér).

2018. május 10.

A már hagyománynak számító Innovációs Nap – melyet hetedik alkalommal szervez a Szegedi Tudományegyetem Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósága, idén a nagy érdeklődésre való tekintettel – Innovációs Hétté cseperedett. A programsorozat 2018. május 14-én veszi kezdetét és egészen május 17-ig tart.

2018. május 08.

A Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Fogorvosok Egyesülete tisztelettel meghívja Önt a Perspektívák a Paro-Implantológiában és a Komprehenzív Fogászatban című nemzetközi konferenciára 2018. május 11-én, pénteken 09:00 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi terem

(6722 Szeged, Ady tér 10.)

2018. május 07.

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában a ritka betegségekben szenvedők ellátásáról valamint arról, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.