Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2011. március

2011. április 11.

A Szabadegyetem Szeged VII. előadássorozat keretein belül 2011. április 11-én, szerdán 18.00 órától Dr. Bártfai György, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárának előadását tekinthetjük meg "Az egészséges utódokért: Mire tanít a magzat méhen belüli viselkedése?" címmel.

2011. március 29.

2011. április 27-én 14 órai kezdettel, negyedik alkalommal rendezik meg a Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyt.

2011. március 29.

Az 1941-es, híressé vált szegedi diák-Hamlet előadásnak állít emléket „A legenda” című film, melyet órára pontosan 70 évvel az egyetemisták Hamlet-előadása után, 2011. április 1-én 19.30-kor mutatnak be a szegedi Belvárosi Mozi Nagytermében. A bemutatót a Szegedi Tudományegyetem és Szeged Város Önkormányzata támogatja.

2011. március 29.

XVII. Dél-Magyarországi Transzplantációs Szimpózium és Donációs nyílt nap kerül megrendezésre 2011. április 1-én és 2-án Szegeden, az Ifjúsági Ház és Rendezvényközpontban (6720 Szeged, Felső Tisza-part 2.) a Szegedi Tudományegyetem Sebészeti Klinikájának Transzplantációs Munkacsoportja rendezésében.

2011. március 28.

A Szabadegyetem Szeged VII. előadássorozat keretein belül 2011. március 30-án, szerdán 18.00 órától Stachó László, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar egyetemi tanársegédjének előadását tekinthetjük meg "A zenébe rejtett személyiség: Bevezetés a Zenei előadóművészet lélektanába" címmel.

2011. március 24.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karát arról a sajnálatos hírről értesítették, hogy a Japánban folytatott kutatások eredményei a cunami áldozatai lettek. A kar egyik kutatója, Lantos Ferenc jóvoltából 2004-től kísérleti jelleggel Japánban, a Hitachinaka város környéki kísérleti telepen termesztették a jó fajtatulajdonságokkal bíró magyar paradicsompaprikát. Az eredményeket helyben értékelték a Japán kutatók és folyamatosan vizsgálták azokat.

2011. március 24.

20 éves lett a Közművelődési Konferencia, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának népszerű tavaszi rendezvénye. Március 29-31 között a szegedi andragógus növendékek az ország különböző egyetemein, főiskoláin tanuló társaikat látják vendégül. A KMK-n neves szakmai előadók, a közéletben, a kultúra egyes területein jártas vendégek beszélnek az élethosszig tartó tanulásról és a kultúraközvetítésről.

2011. március 23.

Az SZTE Alma Mater Díját 2011. március 30-án 11 órakor adják át a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ II. emeleti Közösségi Terében. A díjátadót követően munkaerőpiaci workshopot tartanak.

2011. március 16.

Gyűjtést szervezett a szegedi Gyermekgyógyászati Klinika részére a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Hallgatói Önkormányzata. A klinika vezetőivel egyeztetve leginkább kicsiknek szóló DVD-ket, számítógépes programokat, illetve logikai játékokat várnak az adományozóktól. A gyűjtés 2011. március 7-től, 2011. március 28-ig tart, de természetesen az ezután beérkező adományokat is eljuttatják a szegedi Gyermekgyógyászati Klinika részére.

2011. március 16.

Hatodik alkalommal rendezik meg a Könyvtári Éjszakát a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárában 2011. március 23-án 18.00 órai kezdettel.

tik2

2011. március 11.

Március 15-e alkalmából a Szegedi Tudományegyetem számos dolgozója részesül állami kitüntetésben.

2011. március 09.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési Továbbképzési és Távoktatási Központ kezdeményezésére létrejött a Dél-alföldi Szakképzési Kerekasztal fórum a régiós szakképzés kulcsszereplőinek részvételével. A következő tanácskozást „A szakértelem, a szakmaiság, a szakemberképzés jelentősége a gyakorlati vállalati képzésben” témakörben rendezik meg, 2011. március 16-án (szerda), 14.00 – 16.30 óra között a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.), Rainer Ferenc termében.

2011. március 07.

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében Erõss Zsolt hegymászó "Rehabilitáció a balesettõl a Himalájáig" címmel tart elõadást a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karon.

2011. március 07.

A Szabadegyetem Szeged VII. előadássorozat keretein belül 2011. március 9-én, szerdán 18.00 órától Dr. Galbács Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar egyetemi docensének előadását tekinthetjük meg "Vizes gondok" címmel.

2011. március 03.

2011. március 3-án hajnali 3 órakor, feltehetően műszaki hiba miatt tűz ütött ki a Szegedi Tudományegyetem klinikai területén lévő veszélyeshulladék-égetőben. Az esetről a SZTE és az illetékes hatóságok közös sajtótájékoztatót tartottak délután.

2011. március 03.

2011. március 3-ra virradóra tűz ütött ki a Szegedi Tudományegyetem klinikai területén lévő veszélyeshulladék-égetőben. A Tűzoltóság, a Katasztrófavédelem, valamint a Szegedi Tudományegyetem és a hulladékégetőt üzemeltető nonprofit kft. szakemberi azonnal megkezdték a munkát, mely eredményeként a vészhelyzetet a munkakezdésre elhárították. A tűzesemény a betegellátását semmilyen formában nem veszélyeztette illetve veszélyezteti.