Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2019. január

2019. január 31.

Elindult a jelentkezési időszak az SZTE Tavaszi Állásbörzére, melyre a Szegedi Tudományegyetem Karrier Irodája ismét várja kiállító partnereit. A regionális vállalkozások, országos cégek, munkaerő-közvetítők és tanácsadók 2019. február 11-ig jelentkezhetnek a Dél-Alföld legnagyobb álláskeresési fórumára.

2019. január 31.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Online értékelés és fejlesztés lehetőségei: az eDia rendszer a mindennapi óvodai gyakorlat szolgálatában című rendezvényre 2019. február 4-én, hétfőn 13 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza (6720 Szeged, Somogyi u. 7. díszterem).

2019. január 30.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt nyílt napjára és az azt megelőző sajtótájékoztatójára 2019. február 2-án, szombaton 10 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület 2. emeleti rektori tárgyaló (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

2019. január 29.

Semmelweis Ignác születésének 200 éves évfordulója alkalmából az Egészségügyi Világszervezet genfi központjában mellszobrot állítottak a magyar orvos tiszteletére. A szobor adományozói a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara és a Semmelweis Emlékbizottság.

2019. január 28.

Ismét meghirdeti SZTE START ösztöndíjprogramját a Szegedi Tudományegyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az SZTE valamely képzésére. A program célja, hogy a diákok számára segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2019. július 11.

2019. január 28.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara tisztelettel meghívja Önt a Pénzügyi Tudatosság Diákfórumra 2019. január 29-én, kedden 8 óra 30 percre. Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (Szeged, Kálvária sgt. 23.)

2019. január 25.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar tisztelettel meghívja Önt nyílt napjára 2019. január 26-án, szombaton 10 órára.

Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (Szeged, Kálvária sgt. 23.)

2019. január 24.

Szoros kooperáció a szakirányú és szakinformatikai képzésekben, partneri kapcsolat a kutatásokban és fejlesztésekben hazai, regionális és európai szinten – ezek a sarokpontjai annak az együttműködési megállapodásnak, amelyet ma írt alá a Szegedi Tudományegyetemmel a Magyar Telekom és a T-Systems Magyarország. A kutatás-fejlesztés-innováció számos területére kiterjedő, stratégiai megállapodás fontos mérföldköve lehet annak, hogy a hazai orvosképzés, informatikai oktatás, valamint agrár- és élelmiszeripari képzés struktúrája egyszerre legyen képes megfelelni a munkaerő-piaci elvárásoknak és a digitális kor kihívásainak.

2019. január 09.

A helyszínre vonuló mentőautók pontos másával megegyező szimulátort adtak át a Szegedi Tudományegyetemen. Az ország egyik legmodernebb szimulációs körülményeit biztosító zárt mentőautó alkalmas a graduális és posztgraduális egészségügyi képzésekben a különböző mentési helyzetek, belgyógyászati, traumatológiai esetek, különféle közúti sérülések ellátásának gyakorlására, alapvető sürgősségi kórképek ismertetésére és gyakorlati oktatására.

2019. január 08.

A Szegedi Tudományegyetem összes kara és Tanárképző Központja is képviselteti magát a 19. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyet 2019. január 10-12. között rendeznek Budapesten. A hazai oktatási piac legnagyobb seregszemléjén, az SZTE standjánál első kézből kapnak választ az érdeklődők a szegedi egyetemmel kapcsolatos kérdéseikre, és ingyenes pályaorientációs tanácsadáson vehetnek részt.

2019. január 03.

Világ és európai viszonylatban is javított 2017-es „zöld eredményén” a Szegedi Tudományegyetem. A GreenMetric 2018-as világrangsorában az SZTE a 77. helyezést érte el, és a korábbi 88. helyről úgy lépett előrébb, hogy egyetlen év alatt 100 intézménnyel több töltötte ki a zöld kérdőívet. Az SZTE az európai green-listán a 34., Magyarországon őrzi pozícióját: a legzöldebb hazai egyetem.