Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2011. október

egyetemnapja2011
2011. november 11.

November 11. jeles nap a Szegedi Tudományegyetemen: kolozsvári gyökereire, Klebelsberg Kunóra is emlékezett a szenátus ünnepi ülésén. A Tisza-parti universiatas a József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartotta az egyetem napi rendezvényt. A hagyományokhoz híven most is számos kitüntető címet és elismerést adtak át.

2011. október 24.

Hallgatóbarát termet alakított ki a SZTE a fogyatékkal élő hallgatóknak.

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központja és az Egyetemi Esélyegyenlőséget Biztosító Bizottság 2011-ben is megrendezi a SANSZ Napot 2011. október 26-án (szerda) 10.00-15.00 óra között az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központban (Szeged, Vitéz u. 17.)

2011. október 21.

Gazdasági döntések iránymutatója is lehet az az ökológiai kutatási program, melyet Magyarország és Románia indít a két ország területét egységesen érintő fenntartható tájhasználat vizsgálatára. A Szegedi Tudományegyetem és román partnerintézményének uniós kutatóprogramja többek között a hatékony regionális politika előtt is utat nyit a Maros menti régiók élőhelyeinek feltérképezésével.

A sajtótájékoztató 2011. október 24-én hétfőn kerül megrendezésre, 10 órától az SZTE Ökológiai Tanszék Kolosváry Gábor termében (Újszegedi Biológiai Épület, 6726 Közép fasor 52.).

2011. október 18.

Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar
Pénzügyi kultúra kutatócsoport

A felmérésről

Az Econventio Közhasznú Egyesület és a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar által létrehozott kutatócsoport fiatalok pénzügyi kultúráját vizsgálja. Ennek keretében a kutatócsoport 2011 tavaszán felmérést végzett középiskolások pénzügyi kultúráját vizsgálva. A Magyarországon középiskolában tanuló 439 ezer diák vizsgálata háromfordulós teszt kitöltésével valósult meg. A kutatásban 62 középiskola 5734 diákja vett részt, így jelenleg hazánkban ez a legnagyobb mintavétellel lezajlott, fiatalok pénzügyi kultúráját vizsgáló kutatás.

2011. október 17.

A "kelta tigris" felemelkedése és bukása" legendák és valóság az ír gazdaságról címmel tart angol nyelvű előadást H.E. John Deady, Írország budapesti nagykövete a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karon (Szeged Kálvária sgt. 1.) 2011. október 18-án, kedden 18.30-kor.

2011. október 17.

Tavaly júliusban összefogott a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete, a Bolyai Intézet, valamint az Újvidéki Egyetem Matematikai és Informatikai Intézete, hogy nem megszokott módon népszerűsítsék a matematikát.

2011. október 12.

A Szegedi Tudományegyetem Gólyabáljára, 2011. október 13-án, csütörtökön kerül sor az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban (Szeged Ady tér 10.).

2011. október 10.

90 ÉV SZEGEDEN 1921—2011 címmel rendeznek egyetemtörténeti kiállítást a József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában, melynek megnyitója 2011. október 11-én, 14 órakor kerül megrendezésre. A megnyitón beszédet mond Dr. Pál József, a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati rektorhelyettese.

2011. október 10.

Nagy sikerrel zárult az SZTE Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete által idén először szervezett egyetemi fotó- és képalkotási pályázat. Ennek keretében olyan felvételek és számítógépes modellek születtek, melyek a tudomány témáit újszerű, a hétköznapi életben soha nem látható módon ábrázolják. A pályázatra 25 alkotó több mint 100 alkotást küldött be.

2011. október 07.

Szegeden első alkalommal rendezi meg az „1 km az Egészségért” elnevezésű demonstrációs felvonulást a Fitwalk Company a Gyaloglás Világnapja alkalmából 2011. október 12-én, szerdán 17 órakor. A kezdeményezést a SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar két volt hallgatója indította el, ezért a felvonuláson "Jugyus" vezetők, oktatók és hallgatók is részt vesznek.

2011. október 07.

Karrier Napokat rendez a Szegedi Tudományegyetem 2011. október 12-18. között, melyen az önéletrajz írástól a próbainterjúig számos módon kaphatnak segítséget a hallgatók a munkaerőpiacra történő kilépéshez. Hasonló célt szolgál az Állásbörze 2011. október 19-én, ahol a hallgatók és a munkáltatók egymásra találhatnak. Ugyanezen a napon az egyetem által kínált mesterképzésekről tájékozódhatnak azok, akik nem dolgozni, hanem továbbtanulni szeretnének.

2011. október 06.

90 éve, 1921. október 10-én kezdődött a száműzött kolozsvári egyetem első tanéve Szegeden. Az SZTE tudományos konferenciával, és az első rektor sírjának koszorúzásával emlékezik a jeles évfordulóra.

2011. október 04.

A Magyar Tudományos Akadémia vezetői hírei között számolt be a szegedi hasnyálmirigy kutatások nemzetközi sikereiről. Ezen eredmények nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy az idei júniusi választásokat követően 2012-2017 között a Szegedi Tudományegyetemre kerül a több mint ezer tagot magába foglaló Európai Hasnyálmirgy Társaság központja, melynek irányítójának egyhangú szavazással Hegyi Pétert választották.

2011. október 03.

Az országos tehetséggondozás nagyjai előtt, jelképes gombnyomással indítja el Szabó Gábor rektor azt az interaktív, közösségi honlapot, mely az SZTE Tehetségpont tagjainak „Facebookjaként” fog működni. Csermely Péter, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács, valamint Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke azért érkezik Szegedre, hogy a tehetséggondozás új évezredbeli kihívásairól beszéljen.