Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2021. február

Online_karriernapok

2021. február 25.

Elindult a jelentkezés a cégek számára az SZTE Online Karriernapokra, melyet 2021. április 13-14. között rendeznek a Szegedi Tudományegyetem CooSpace felületén. A szervezők várják az állást kínáló cégek, illetve a mikrovállalkozások és szolgáltatók jelentkezését is az online eseményre.

2021. február 23.

A mesterséges intelligenciára épülő technológia ma már a gazdaság minden szegmensében jelen van, ezért a jövő gazdasági szakembereinek is fontos tisztában lenniük azzal, hogy alkalmazásuk hogyan illeszkedik a vállalatok működésébe és stratégiájába. A Microsoft nemzetközi AI Business School mesterséges intelligenciáról szóló tananyagát a tavaszi szemesztertől magyar nyelven, Mesterséges Intelligencia Üzleti Iskola néven kezdik oktatni a Budapesti Gazdasági Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen.

img_9518_001

2021. február 23.

Öt kategóriában huszonnégy magas színvonalú pályázat érkezett be a 2020-ban meghirdetett SZTE Innovációs Díjra, amelynek eredményhirdetését 2021. február 23-án tartották.

EUGLOH

2021. február 23.

2021. március 3-án 17 órától az öt európai egyetemet tömörítő EUGLOH szövetség tagjai online osztják meg tapasztalataikat. A programot mindazoknak ajánlják a szervezők, akik érdeklődnek az innovatív pedagógia, a hallgatói motiváció és elkötelezettség témája iránt.

2021. február 22.

Tisztelettel meghívjuk a Szegedi Tudományegyetem GINOP-2.2.1-15-2016-00012 „Újszerű ipari integrált irányítási szoftver keretrendszer kutatása és alkalmazása kísérleti fizikai nagyberendezésekre” című, konzorciumban megvalósított projektjének sajtónyilvános zárórendezvényére.

Komplex_feluletvizsgalo_kozpont

2021. február 18.

A Szegedi Tudományegyetem a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programnak köszönhetően 671,87 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrás felhasználásával nemzetközileg is kiemelkedő komplex felületvizsgáló központot hozott létre. Új kutatási eszközök beszerzésével olyan átfogó információkat kaphatnak a kutatók az előállítani vagy vizsgálni kívánt anyagokról, ami korábban nem volt lehetséges.

2021. február 18.

Közel 20 millió forint értékű, csúcskategóriás intenzív terápiás ágyat kapott a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézete. A speciális légzésterápiát támogató rendszerrel ellátott intelligens eszköz kifejezetten a légzőszervi szövődmények kialakulásának kockázatát csökkenti.

weboldal_nyito_anyajegy

2021. február 15.

Az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika kutatócsoportja online kérdőíven méri fel, hogy iskoláskorúak intuíciójukra támaszkodva képesek-e eldönteni egy fotón látott bőrelváltozásról, hogy jó- vagy rosszindulatú-e. A vizsgálatban arra is választ keresnek, hogy milyen módszerrel lehet leghatékonyabban megtanítani a fiatalokat a bőrrák felismerésére. Az online kérdőív segítséget nyújthat a bőrrák prevencióját megcélzó kampányokhoz.

MK-3959

2021. február 11.

A soft-aktuátorral ellátott végtagoktól kezdve a kottalapozó alkalmazáson át a két kompartmentes nanorészecske formuláció applikátorig 11 féle ötlet nyert támogatást az SZTE, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közösen meghirdetett Proof of Concept Pályázatán. Például az SZTE Mérnöki Karon így fejleszthetik tovább az ember és gép együttműködését segítő, puha anyagokból épített soft-aktuátorral ellátott rehabilitációs eszközök 3D modelljét.

2digitalisoktatasss

2021. február 09.

Újfajta tematikával várja az SZTE Szabadegyetem XXVII. szemeszterében az érdeklődőket. A Szegedi Tudományegyetem 12 dékánját vagy dékánhelyettesét ismerhetik meg a nézők a 2020/2021-es tanév tavaszi félévében. Az SZTE népszerű ismeretterjesztő előadás-sorozata 2021. február 10-én kezdődik, az előző szemeszterhez hasonlóan, online formában.

2021. február 08.

Új helyen, a Mars tér 20. szám alatt várja február 8-tól a betegeket az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ (SZAKK) Pszichiátriai Klinika Pszichiátriai Szakrendelő és Gondozó. A modern, gyógyulást segítő, tágas kubatúrával kialakított centrumban várhatóan évente közel 23 ezer esetet fognak ellátni.

pexels-tima-miroshnichenko-6755063

2021. február 05.

Jelentős infrastruktúra fejlesztés során az anyagtudományi és az élettudományi kísérletekben használható Bruker Skyscan 2211 mikro-CT berendezés; Bruker 500 MHz-es NMR spektrométer, cseppfolyós nitrogénnel hűtött elektronikájú szélessávú mérőfejjel és temperálható mintacserélővel felszerelve, valamint a szupravezető mágnesek működési költségeinek csökkentése érdekében hélium visszanyerő rendszer; hélium és nitrogén cseppfolyósító berendezések kerültek beszerzésre.

weboldal_nyito_onlineszuloi

2021. február 04.

2021. február 6-án Online Szülői Értekezletre várja a Szegedi Tudományegyetem az érdeklődőket. Az eseményt prof. dr. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese nyitja meg. Az ünnepélyes köszöntő után az érdeklődők megtudhatnak mindent a beiratkozás, felvételi eljárás menetéről, és az SZTE-n rejlő lehetőségekről.

pexels-dng-nhn-3626475

2021. február 03.

Közel 5 millió forint értékben kap két új interaktív eszközt az SZTE Konfuciusz Intézethez tartozó Konfuciusz Tanterem. Az eszközöknek köszönhetően a legmodernebb távoktatás valósulhat meg, amely különösen fontos most, hiszen a járvány miatt Kínából idén ebben a formájában zajlik a tanítás.

pexels-cottonbro-5370912

2021. február 02.

194 tanuló jelentkezett a Szegedi Tudományegyetem Földrajzi és Földtudományi Intézete valamint Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszéke által immár tizedik alkalommal megszervezett Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre.