Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2014. október

2014. október 30.

Az Európai Unió és a Magyar Kormány által támogatott nanotechnológiai kutatással foglalkozó projektet zárnak a Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Biológiai Központ kutatói. A TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0047 számú „Új funkcionális anyagok által kiváltott biológiai és környezeti válaszok” című projekt a nanostrukturák komplex vizsgálatára irányult.

2014. október 30.

Ünnepi szenátusülést rendeznek a Szegedi Tudományegyetem Napja tiszteletére 2014. november 15-én (szombaton) 11 órakor, ekkor adják át az egyetem kitüntető címeit, díjait.

2014. október 29.
Nemzetközi szakmai konferenciát tartanak 2014. október 31-én 10 órától a Szegedi Tudományegyetemen az SZTE és a Temesvári Nyugati Egyetem „Komplex geokronológiai és geofizikai laboratóriumok fejlesztése örökségvédelmi és környezeti vizsgálatok támogatása céljából” című projektjének keretében. A projekt az Európai Unió Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Programja támogatásával valósul meg.

A konferenciát megelőzően 9.30-tól sajtótájékoztatóra kerül sor.

Helyszín: SZTE Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék (Szeged, Egyetem u. 2-6., I. emelet).

2014. október 29.

A Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet közös, „Szuperszámítógép, a nemzeti virtuális laboratórium” című TÁMOP-projektjének zárórendezvényére 2014. október 31-én (pénteken) 10 órától kerül sor.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Regionális Tudástranszfer és Szolgáltató Központ 2. emeleti Díszterem (Szeged, Dugonics tér 13.)

2014. október 27.

Az új, funkcionális anyagok által kiváltott biológiai és környezeti válaszok elnevezésű, az SZTE és az SZBK közös Támop-projektjének eredményeit 2014. október 30-án (csütörtökön) 9 óra 30 perckor Prof. Dr. Kónya Zoltán szakmai vezető sajtótájékoztatón ismerteti az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban, ahol a projekt záró rendezvényét 10 órakor Prof. Dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora nyitja meg.

2014. október 21.

Új felépítésű kísérleti biogáz fermentor kifejlesztése, prototípus gyártása és a biogáz termelés hatékonyságát fokozó biotechnológiai eljárások kidolgozása

2014. október 20.

A 2014. évi Nobel-díjasok munkájának szegedi vonatkozásait 2014. október 21-én és 28-án 17 órától előadáson mutatja be a Szegedi Tudományegyetem az SZTE ÁOK Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Szeged, Dóm tér 13.) nagytermében.

2014. október 10.

Nyitott kapukkal, kulisszatitkokkal, kivételes premierrel várja a Szegedi Tudományegyetem polgárait a Szegedi Nemzeti Színház 2014. október 15-én. E napon 11 órakor az SZTE rektora, Szabó Gábor és a színidirektor Gyüdi Sándor nyitja meg az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál szép hagyományú programját.

2014. október 03.

A 12 milliárd forint kormányzati támogatással induló Nemzeti Agykutató Programban (NAP) aktív szerepet játszanak szegedi kutatók is. A NAP-ról, valamint a NAP öt pillére közül a felfedező kutatásokhoz, a klinikai idegtudományi kutatásokhoz, valamint a gyógyszerfejlesztéshez kapcsolódó lehetőségekről, továbbá a NAP várható gazdasági előnyeiről tájékoztatót tartanak 2014. október 9-én, csütörtökön 13:30 órától az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székházában (Szeged, Somogyi u. 7.).
A sajtótájékoztatóval kezdődő és sajtófogadással záruló szegedi NAP Meghívóját mellékelem.

2014. október 02.

A Szegedi Tudományegyetem Regionális Tudástranszfer és Szolgáltató Központ (6720 Szeged, Dugonics tér 13.) dísztermében 2014. október 3-án (pénteken) 12 órakor sajtótájékoztatón jelenti be Korányi László, a Nemzeti Innovációs Hivatal elnökhelyettese a szegedi Felsőoktatási – Ipari Együttműködési Központ létrehozását, melynek elsődleges célja az SZTE és a régió gazdasági szereplői közötti tudástranszfer folyamatok jelentős megerősítése és hatékonyabbá tétele.