Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2020. március

2020. március 31.

5 évre 300 millió forint támogatást nyert az Élvonal – Kutatói Kiválósági Program pályázaton a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudomány Kar munkatársa. Dr. Berényi Antal agykutató az epilepszia elektroterápiájával foglalkozik évek óta, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal „Élvonal” programján elnyert támogatással az epilepsziás roham kialakulását szeretné megelőzni.

2020. március 26.

Coursera for Campus együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a Coursera, hogy ezzel is támogassák a koronavírus-fertőzés kapcsán bevezetett online tanulást. Az együttműködés értelmében az SZTE hallgatói ingyen férnek hozzá a világ legjobb egyetemeinek és vállalatainak mintegy 4000 kurzusához.

2020. március 25.

A Szegedi Tudományegyetem rektorával kapcsolatba került, széles körű járványügyi kontaktkutatás alapján beazonosított több mint 120 személy második mintavételének eredménye is mindegyikük esetében negatív lett.

2020. március 22.

Több hazai sajtóorgánumban napvilágot látott az információ, miszerint jómagam egyike vagyok azon szegedi polgároknak, akik megbetegedtek az új típusú koronavírus okozta fertőzés következtében. A hír igaz.

2020. március 12.

Közel 150 millió forint európai uniós támogatásból végezték el a helyi védettségű, műemléki környezetben álló épület eredetivel megegyező, új, fa nyílászárók cseréjét, 8 mosdóblokk teljes felújítását, valamint akadálymentesítési okok miatt két épületrész összenyitását.

2020. március 09.

Közös kutatás-fejlesztési és oktatási együttműködéseket tervez a Szegedi Tudományegyetem és a KÉSZ Csoport, Magyarország egyik legnagyobb építőipari vállalatcsoportja. A két szervezet közös célja, hogy a fiatalokat megtartsák a régióban és megtalálják a helyüket a munkaerőpiacon. Az erről szóló megállapodást 2020. március 9-én írták alá.

2020. március 06.

A Szegedi Tudományegyetem és az Országos Vérellátó Szolgálat tisztelettel meghívja Önt a IX. Nagy SZTE Véradásra 2020. március 10-én, kedden 10 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ (6722 Szeged, Ady tér 10.)

2020. március 06.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a KÉSZ Holding Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem közötti együttműködési megállapodás aláírására 2020. március 9-én, hétfőn 14 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Épület, 229-es tárgyaló (6720 Szeged, Dugonics tér 13., 2. emelet)

2020. március 03.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Alma Mater Alumni Mentorprogram 13. ciklusának megnyitójára 2020. március 4-én, szerdán 11 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar – Aula (Szeged, Kálvária sgt. 1.)

2020. március 02.

A 16. ösztöndíjátadó ünnepséget rendezték meg a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar főépületében 2020. február 28-án. A 2019/2020-as tanév második szemeszterében 66 tehetséges hallgató tanulmányait támogatják részleges vagy teljes tandíjmérsékléssel.