A hazai egészségügyi ellátás Dél-alföldi Régió (Dél-Alföld) meghatározó egészségügyi intézménye, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ a fenntartható, aktív betegellátó rendszer érdekében 402.871.847,- HUF keretösszegű támogatásra nyújtott be pályázatot a TIOP-2.2.8.A-15/1 azonosító számú Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása című pályázati felhívásra.
Évente több száz olyan beteget lát el az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, akik inkontinencia, vagy kismedencei gyulladás tüneteivel fordulnak orvoshoz. A most megvásárolt úgynevezett urodynamiás készülék ezen betegek kivizsgálásához nélkülözhetetlen. A három dél-alföldi megyében egyébként jelenleg ez az egyetlen ilyen profilú ambulancia.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt/Önöket az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ integrált magkórházának létrehozását célzó egyetemi projekt ünnepélyes zárórendezvényére.
Napenergia Díjat nyert a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ. Európa és az ország egyik legzöldebb egyetemét ezzel az elismeréssel a napelemes rendszerek kialakításáért díjazta az európai szervezet.
A nemzetköziesítés jegyében új, az egyetem oktatási potenciálját és kiemelt kutatási területeit bemutató imázsfilmeket készítettünk. Az angol nyelvű, dinamikus kisvideókkal a célunk, hogy a főleg az interneten tájékozódó külföldi diákok érdeklődését felkeltsük az SZTE-n elérhető széleskörű képzések és kutatási lehetőségek iránt.
Dr. Martinek Tamás, a Szegedi Tudományegyetem közkapcsolati rektorhelyettese 2015. december 3-án sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban nagy értékű eszközbeszerzés zajlik 2015 májusától decemberig. Egyrészt az új helyre költöző Dialízis Központot szerelik fel korszerű, saját tulajdonú gépekkel, másrészt továbbfejlesztik a klinika képalkotó diagnosztikai osztályainak gépparkját és távdiagnosztikai rendszerét.
A sajtóközlemény itt letölthetőA Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjában 2015 decemberében befejeződik az a több mint 1,1 milliárd forintból megvalósuló beruházás, melynek eredményeként elérhetővé válnak a legkorszerűbb daganatdiagnosztikai eszközök a régióban élők számára. A fejlesztésnek köszönhetően komplex egészségügyi infrastruktúra szolgálja majd a daganatos betegek gyógyítását, kialakításra került egy új, 6 ágyas osztály, korszerűbb lett a betegadminisztrációs rendszer, és 5 új géppel gyarapodott az eszközpark.
A Szegedi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tisztelettel meghívja Önt a 2015. december 4-én, 14 órakor tartandó ünnepélyes eseményre, amelyen egy közel kétmillió forint értékű melegítő- és újraélesztő asztalt valamint egy több mint félmillió forint értékű pulzusszám- és oxigéntelítettség mérésére alkalmas eszközt adnak át a klinika részére.
A világ legrangosabb kémiai folyóirata, a Nature Chemistry közölte Czakó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszékének adjunktusa és munkatársa, Szabó István eredményeit: a kutatók a szerves kémia egyik legalapvetőbb reakciójának új mechanizmusára bukkantak.
A világ legrangosabb kémiai folyóirata, a Nature Chemistry közölte Czakó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszékének adjunktusa és munkatársa, Szabó István eredményeit: a kutatók a szerves kémia egyik legalapvetőbb reakciójának új mechanizmusára bukkantak.
Új tanyagok, képzők képzése program, gyakorlati képzőhelyek kialakítása – az eredményekről számoltak bea "Munkaerőpiaci igényekre támaszkodó gyakorlatorientált képzések, szolgáltatások a Szegedi Tudományegyetem fókuszában" című TÁMOP-4.1.1.F-14/1/KONV-2015-0006 azonosítószámú projekt záró rendezvényén.