Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2010. május

2010. május 25.

A Szegedi Tudományegyetemé a Kreatív Különdíj a 2010-es KÖVET Egyesület által szervezett Zöld Iroda versenyben.A 2010. február 8. és április 23. között négy kategóriában (www.kovet.hu) megrendezett versenyben az egyes irodák feladata az volt, hogy a Zöld Iroda Kézikönyv szempontjait figyelembe véve környezet és emberbarát irodákat alakítsanak ki.

2010. május 20.

2010. május 22. szombat

Szeged, Tisza folyó

2010. május 19.

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára nyerte 2010-ben „A Könyvtárügyért” kitüntetést. Az elismerést az Informatikai és Könyvtári Szövetség nevű közhasznú szervezet alapította.

2010. május 17.

„SZOCIÁLIS MUNKA ÉS TÁRSADALMI KÖRNYEZET” címmel jubileumi konferenciát rendez a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszéke a képzés 20 éves fennállásnak alkalmából, 2010. május 20 – 21. között, melynek helyszíne: 6726, Szeged, Balfasor 39-45.

2010. május 17.

A TÁMOP-4.2.3. pályázat keretében versenyt hirdetett a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara: a középiskolásoknak a kábítószerekkel és annak veszélyeivel kapcsolatos dolgozatokat kellett beküldeniük. A versenyre 27 pályamunka érkezett be belföldről és külföldről egyaránt.

A verseny ünnepélyes eredményhirdetését 2010. május 20-án 14:00-kor tartják a kar II. számú tanteremben.

2010. május 14.

A Szegedi Tudományegyetem tiszteletbeli tagként csatlakozott az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetséghez.

A Szövetséget az hívta életre, hogy a mérnökhallgatók létszáma évről évre egyre kevesebb, ugyanakkor az ilyen képesítésű szakemberekre nagy szükség van Magyarországon. A pályakezdő mérnökök felkészültsége messze elmarad a cégek elvárásaitól.

2010. május 12.

2010. május 19-én 12 órakor, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában kerül megrendezésre az ALTAJISZTIKA SZEGEDEN és A KELETI GYŰJTEMÉNY című kiállítás megnyitója, melyet a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára rendez.

2010. május 12.

Egyedülálló országos programot indít természeti értékeink megőrzéséért, a városi közterületek állapotának javításáért a Szegedi Környezetgazdálkodási Non-profit Kft. A cég által 2010. május 12-én bejelentett kezdeményezés lényege, hogy vállalatok, intézmények, szervezetek és magánszemélyek fogadhatnak örökbe egy-egy parkot, teret, vagy utcát és vállalják, hogy valamilyen módon hozzájárulnak annak fenntartásához, esetleg az örökbefogadott közterületet rendszeresen rendbe teszik. Az első „árva terület”, a szegedi Stefánia park már gazdára is talált: a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara és annak Hallgatói Önkormányzata fogadta örökbe.

2010. május 03.

Zólyomi Zsolt Magyarország egyetlen parfümőre. A nagy múltú versailles-i parfümiskolában tanult. Beutazta a világot, és szinte minden olyan cégnél dolgozott, amely az illatszeriparban számít. Több ezer alapanyagból készít új illatokat úgy, hogy megszabja az illatok arányát. Vagyis az ő orrán múlik, hogy alakul ki egy új illat.