Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2011. december

2011. december 21.

Az energiatakarékosság jegyében 2011. december 23-án 14 órától téli szünetet tart a Szegedi Tudományegyetem. A karácsony és szilveszter közötti 4 munkanapon zárva marad a legtöbb egyetemi épület. Csak a gyógyászati funkciókat ellátó épületek használatát biztosítják, a városban időző kollégisták is egy helyre költöznek. Az egyetemi élet 2012. január 2-án indul újra.

2011. december 15.

A Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja a Szegedi Tudományegyetemen című TÁMOP-4.2.3-08/1-2009-0015 azonosítószámú projekt záró rendezvényét 2011. december 19én (hétfő) 11-13 óra között az SZTE Rektori Hivatal, földszint 5. teremben (6720 Szeged, Dugonics tér 13.) tartják.

2011. december 14.

Az idei Ericsson-díjak harmadát a Szegedi Tudományegyetemhez kötődő matematika, illetve fizika szakos tanárok nyerték el. A matematika és a fizika tudományának népszerűsítésében és a tehetséggondozásban kiemelkedőt nyújtó Pintér Klára, Dobi János és Győri István munkáját ismerték el idén az Ericsson-díjjal.

2011. december 13.

A Szegedi Tudományegyetem Alma Mater hatodik alkalommal biztosítja tagjainak a fenyőbérlés lehetőségét. A 2011. december 16-án (pénteken) 9-17 óra között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.) előtt 6 ezer forintért bérelt fenyők árából 1 ezer forint kauciót visszakapnak az Alma Mater tagjai a fenyőfa „visszaváltásakor”: 2012. január 9-től 11-ig 9-16 óra között.

2011. december 12.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Traumatológiai Klinika oktatási tevékenysége elismeréseként a Synthes Medical Kft. CAD II csontsebészeti fúrómotort és kiegészítőket ajándékoz a Klinikának.

Az átadási ünnepségre 2011. december 14-én 14:00 órakor a Traumatológiai Klinika II. emeleti Oteosynthesis oktatási termében kerül sor.

2011. december 12.

Kiállítással, könyvbemutatóval zár 2011. december 13-án (kedden) a „Kémia nemzetközi éve 2011” rendezvény szegedi programsora a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Klebelsberg Könyvtár átriumában. A Magyar Kémikusok Egyesülete Csongrád megyei Területi Szervezete, valamint az SZTE Klebelsberg Könyvtár közös programja A technológia mérföldkövei kémikus szemmel című kiállítás megnyitójával kezdődik. A tárlatot Németh Veronika és Rideg Nóra, az SZTE TTIK Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék Módszertani Műhely rendezte.

2011. december 08.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a KEOP-2009-4.4.0 pályázat keretében napelemes energiatermelés megvalósítására elnyert források felhasználására – a pályázati előírások, a közbeszerzési törvény és az egyetemi szabályzatok szerint – 2011-ben közbeszerzési eljárást hirdetett. Az eljárást előzetesen az illetékes Közreműködő Szervezet és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) Közbeszerzési Felügyeleti Főosztálya is ellenőrizte, továbbá az NFÜ a közbeszerzési eljárásnak minden szakaszát ellenőrző megfigyelőt rendelt ki. A Szegedi Tudományegyetem a közbeszerzési eljárásban három cég – a KÉSZ Zrt., a Villszer 2008 Kft., az E-OS Zrt. – ajánlatát találta érvényesnek. Ezek közül az összességében legelőnyösebbet, egyben a legalacsonyabb ellenértéket kérő ajánlatot hirdette ki nyertesnek.

2011. december 07.

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára, Dux László, a Szegedi Tudományegyetem professzora A magyar felsőoktatás jövőjéről címmel tart előadást 2011. december 8-án (csütörtökön) 18 órától az SZTE Móra Ferenc Kollégiumában (Szeged, Közép fasor 31-33.).

2011. december 07.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Természettudományi és Informatikai Kara (TTIK) Energia Szabadegyetem 2011. december 9-i 15 órakor kezdődő előadásának vendége: Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter. A téma: a Magyar Országgyűlés által októberben elfogadott Nemzeti Energiastratégia. A rendezvényt az SZTE TTIK Kiss Árpád tanteremben (Szeged, Rerrich Béla tér, Béke épület) tartják. A szervezők minden érdeklődőt várnak.

2011. december 05.

A Szegedi Tudományegyetem Nukleáris Medicina Intézete, az Országos Atomenergia Hivatal, a TIT Stúdió Egyesület 2011. december 8-án (csütörtökön) rendezi meg az Atomenergiáról mindenkinek című regionális ismeretterjesztő konferenciát az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2011. december 05.

Szegedi szellemi műhely készül a Bolyai-ösztöndíjasoknak

Milyen kihívások elé állítja a sokat emlegetett információs társadalom a legkülönfélébb tudományterületek művelőit? – ez is kiderül azon a konferencián, melyen a szegedi egyetemen megvalósuló Információs Társadalom projekt jogi alprogramjának szakemberei, valamint az MTA Bolyai-ösztöndíjas szegedi kutatói tartanak előadásokat 2011. december 9-én 10 óra 30 perctől a SZAB-székházban. Bemutatnak egy szegedi Bolyai-klub kezdeményezést is.

A kutatói és a gazdasági szféra közötti híd a DEAK Zrt.

2011. december 01.

Öt nagy területen végeztek kutatás-fejlesztést közel kétmilliárd forint összértékben: befejeződött az SZTE és az MTA SZBK által alapított DEAK Zrt. 2008 óta tartó uniós projektje. Az eredményeket konferencián összegezték. Például bőrfiatalító kenőcsöt, nano-antibiotikumokat és nano-tisztítószereket, csökkentett szénhidráttartalmú pékáru- és tésztaféleségeket fejlesztettek, illetve állítottak elő a szakemberek, de a kutatás-fejlesztési palettán a telemedicinás szoftveralkalmazások, a keresőoptimalizálás és a biogáztermelés is helyet kapott.