Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2010. november

osszevont

2011. november 19.

2011. november 24-én (csütörtökön) tartja a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a továbbtanulóknak iránytűt adó nyílt napját. Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban (TIK) 8 óra 30 perctől 15 óráig várják az egyetemi felvételit tervező fiatalokat, a végzős és a 11. osztályos középiskolásokat, valamint tanáraikat, szüleiket. SZTE nyílt napján a 12 karú egyetem képzési kínálata mellett a hallgatói élet mindennapjairól is képet kaphatnak az érdeklődők.

Cimkék: HírekFelvételi

Egyetemi Jótékonysági Mikulás Ünnepség a Szegedi Tudományegyetem és a Rotaract Club Szeged közös szervezésében

2010. november 30.

Több mint kétszáz hátrányos helyzetű, állami gondozásban nevelkedő és fogyatékkal élő gyereknek kedveskednek vidám, zenés műsorral és persze ajándékcsomaggal a szervezők 2010. december 3-án.

2010. november 30.

December hónapban is várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem nyílt napokkal. A kari nyílt napok kapcsán lehetőségük van a középiskolás diákoknak, hogy megismerkedjenek egy – egy kar képzési kínálatával és tájékoztatást kapnak a felvételivel kapcsolatos tudnivalókról.

2010. november 29.

A Szabadegyetem Szeged VI. előadássorozat keretein belül 2010. december 1-jén, szerdán 18.00 órától Dr. Lázár György, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanárának előadását tekinthetjük meg "A XXI. század új kihívása: a minimálisan invazív sebészet" címmel.

nyilt_nap_2010

2010. november 26.

Összevont egyetemi nyílt nappal várták november 25-én a középiskolás diákokat és tanáraikat a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melyen a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) valamennyi kara képviseltette magát.

2010. november 25.

Ezúton tisztelettel meghívjuk az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar K+F eszközbeszerzéseinek ünnepélyes zárására amelyre a Szeged, Eötvös u. 6. sz. alatti helyszínen 2010. november 26-án 11 órakor kerül sor.

2010. november 22.

Immár hatodik alkalommal kerül megrendezésre az előző évi rendezvények népszerűsége alapján a Szegedi Tudományegyetem Összevont egyetemi nyílt napja, 2010. november 25-én csütörtökön 9-15 óráig, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2010. november 22.

A Szabadegyetem Szeged VI. előadássorozat keretein belül 2010. november 24-én, szerdán 18.00 órától Bozsóné Dr. Margóczi Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar egyetemi docensének előadását tekinthetjük meg "A természetvédelem új paradigmája" címmel.

Student Life

2010. november 16.

Csak az ELTE előzi meg a Szegedi Tudományegyetemet az Országos Felsőoktatási Információs Központ és a Heti Világgazdaság által készített kiválósági listán.

2010. november 15.

A Szabadegyetem Szeged VI. előadássorozat keretein belül 2010. november 17-én, szerdán 18.00 órától Dr. Röst Gergely, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar egyetemi adjunktusának előadását tekinthetjük meg "Matematikával a járványok ellen" címmel.

egyetem_napja_meretAz SZTE díszdoktora lett Danilo Türk szlovén köztársasági elnök

2010. november 11.

A sikeres egyetemek hozhatják meg a sikert az ország számára is – hangsúlyozta Szabó Gábor rektor a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából rendezett ünnepi szenátusülésen, melyen számos kitüntető címet és elismerést adtak át. Danilo Türk szlovén köztársasági elnököt az egyetem díszdoktorává fogadták.

2010. november 08.

A Szabadegyetem Szeged VI. előadássorozat keretein belül 2010. november 10-én, szerdán 18.00 órától Dr. Forró László, a Lausanne-i Műszaki Egyetem egyetemi tanárának előadását tekinthetjük meg "Nanotechnológia fizikus szemmel" címmel.

2010. november 08.

Klebelsberg Kunora emlékezik a Szegedi Tudományegyetem, a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága, valamint a Gál Ferenc Hittudományi Főiskola Dr. Réthelyi Miklós miniszter részvételével 2010. november 11-én 16 órakor a Gál Ferenc Hittudományi Főiskola Klebelsberg termében.

2010. november 08.

Az SZTE négy kara tart november hónapban nyílt napot és egy kar tart szakos nyílt napot. A nyílt napokon az érdeklődőknek a karok bemutatják képzési kínálatukat és a felvételivel kapcsolatos tudnivalókról adnak tájékoztatást.

2010. november 03.

A Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából rendezett Ünnepi Szenátusülés 2010. november 11-én 11.00 órakor kerül megrendezésre a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében (Szeged, Ady tér 10.).

2010. november 03.

November 3-ától egy egész hónapos rendezvénysorozat népszerűsíti a tudomány és a kutatómunka jelentőségét, mutatja be országszerte a hazai tudományos élet legfrissebb eredményeit. A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Szegedi Tudományegyetemen, illetve Szeged városában is színes programkínálat várja az érdeklődőket.

2010. november 02.

A Szabadegyetem Szeged VI. előadássorozat keretein belül 2010. november 3-án, szerdán 18.00 órától Horváthné Dr. Almássy Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar főiskolai tanárának előadását tekinthetjük meg "Az E-számokról az élelmiszertechnológus szemével" címmel.

2010. november 02.

ICoSTAF 2010 címmel, Agri-Food Business szakterületen tudományos-technológiai konferencia kerül megrendezésre 2010. november 3-4. között a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán (6724, Szeged Mars tér 7.).