Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2012. november

Tudassetany_kiemelt

2012. november 29.

Az elmúlt négy esztendőben több mint 7,7 milliárd forintból valósult meg a Dél-alföldi Tudáspólus felsőoktatási infrastruktúrájának fejlesztése, az uniós projekt zárókonferenciáját november 29-én tartották az SZTE TIK-ben.

2012. november 28.

„Innovációs rendszerek” címmel 2012. november 29-én és 30-án tudományos konferenciát szervez az SZTE Gazdaságtudományi Kara és a SZAB Gazdaságtudományi Szakbizottsága az SZTE GTK épületében (Szeged, Kálvária sgt. 1.).

2012. november 26.

Az SZTE Innovációs Klub első estjét 2012. november 27-én (kedden) 18 órától tartja a JATE Klub nagytermében. Itt a résztvevők áttekintést kapnak a Magyar Telekom innovációs tevékenységéről.

2012. november 26.

A dél-alföldi felsőoktatási intézményekben a matematikai, műszaki, természettudományos és informatikai képzésének versenyképességét növelik a 2009. január 16. és 2012. november 30. közötti fejlesztések. A Szegedi Tudományegyetem és partnerintézményei (a Szent István Egyetem szarvasi Tessedik Campusa, valamint a bajai Eötvös József Főiskola) együttműködésében mintegy 7,7 milliárd forint főösszegű beruházás valósult meg uniós támogatással.

2012. november 22.

2012. november 23-án a Magyar Transzplantációs Társaság XIV. Kongresszusa Németh András emlékülést szervez.

2012. november 19.

2012. november 22-én nyílt napra várja a továbbtanulást tervezőket a Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban 8 óra 30 perctől 15 óráig képzési kiállításon, kari tájékoztatókon mutatkozik be az SZTE.

2012. november 18.

A kiadó az elmúlt húsz év alatt csaknem 250 művet adott ki, melyek többségét ma is forgalmazza. Születésnapi ünnepségét november 22-én rendezik.

2012. november 12.

Milyen ruhában jártak, milyen körülmények között tanultak 90 vagy 70 évvel ezelőtt a szegedi egyetemisták? Milyen újságot olvastak és írtak a diákok? Ez is kiderül az SZTE Médiacentrum Sajtóklubjában. Az SZTE Rektori Hivatala átriuma kiállítási terében a múlt héten Vajda Tamás történész, november 13-án (kedden) 18 órától Ráczné Mojzes Katalin, a Klebelsberg Könyvtár egyetemi gyűjteményének vezetője mesél.

2012. november 12.

Hogyan reagál a magyar felsőoktatás a munkaerőpiac elvárásaira, milyen eszközei vannak a Szegedi Tudományegyetemnek a kibocsátott diplomák versenyképessé tételére, s mi alapján dönthet egy fiatal, itthon vagy külföldön vállaljon munkát? – ilyen kérdésekre keres választ a november 13-i szakmai fórum.

2012. november 06.

Több mint 200 ezer oldalnyi anyagot tett elektronikusan elérhetővé, kereshetővé, kutathatóvá az SZTE Klebelsberg Könyvtár.

TIK_kiemelt

2012. november 06.

A Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából november 10-én 11 órától ünnepi szenátusülést tartanak a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. 19 órától a Szegedi Nemzeti Színházban különleges koncert koronázza meg az idei egyetem napi ünnepet – a Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert emléke előtti tisztelgésül.

2012. november 03.

A Szegedi Tudományegyetem Oktatáselméleti Kutatócsoportja nyitókonferencián mutatja be a Diagnosztikai mérések fejlesztése című projektjét november 7-én. A program iskolai alkalmazásáról, a tanítás és tanulás gyakorlati problémáiról Sajtótájékoztatót tart a kutatócsoport a konferencia előtt, november 7-én 14 óra 30 perctől a Tisza Szálló tükörterme melletti különteremben.