Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2021. július

2021. július 23.

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a tüdőrákvizsgálatról szóló 2021.07.06. napján megjelent hír téves információt tartalmazott. A Szegedi Tudományegyetemen folyó, a tüdőrák korai felismerését segítő program megnevezése, melynek keretében 50 évesnél idősebb dohányosok komputertomográfiás vizsgálata történik, nem szűrőprogram, hanem egy kutatás keretében megvalósuló korai felismerését segítő pilot program.

2021. július 19.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a felvételi ponthatárok kihirdetése kapcsán rendezett sajtótájékoztatójára 2021. július 22-én, csütörtökön 20 óra 20 percre.

btk

2021. július 19.

A világ minden tájáról, összesen tizenegy országból csatlakoztak diákok az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Hungarológia Központ által szervezett online Nyári Egyetemhez. A résztvevők kettő, illetve négy héten át ismerkedhetnek a magyar nyelv szépségeivel, valamint nehézségeivel.