Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2017. december

2017. december 19.

Az idén 30 éves Erasmus legfrissebb EU-toplistáján 4 ezer felsőoktatási intézmény közül az SZTE a harmadik helyre került, maga mögé utasított minden hazai egyetemet. A Tempus Közalapítvány közlése alapján a „TOP 3” magyar fogadóintézmény között az SZTE a második.

2017. december 18.

Prof. Dr. Rovó Lászlót jelöli rektorának a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa.

2017. december 15.

Javított múlt évi „zöld eredményén” a Szegedi Tudományegyetem. A GreenMetric 2017-es világrangsorában az SZTE 88. lett, és a tavalyi 107. helyről úgy lépett előrébb, hogy egyetlen év alatt több mint 100 intézménnyel több töltötte ki a zöld kérdőívet. Az SZTE az európai green-listán a 42., Magyarországon őrzi pozícióját: a legzöldebb hazai egyetem.

2017. december 14.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a rektorjelölt-választás eredményét ismertető sajtótájékoztatóra 2017. december 18-án, hétfőn 16:00 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület, földszint 5-ös terem (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

2017. december 13.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar tisztelettel meghívja Önt az „SZTE TTIK Kutatóiskolája" program eredményhirdetésére 2017. december 15-én, 10 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai épület, Bolyai tanterem (6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1. II. emelet)

2017. december 12.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ tisztelettel meghívja Önt 2017. december 14-én (csütörtökön), 13 órára a reformáció folyamatának 500. évfordulója alkalmából a Reformáció Emlékbizottság által támogatott pályázaton elnyert Bibliák sajtó számára nyilvános átadására. Helyszín: SZTE SZAKK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika könyvtára (6725 Szeged, Semmelweis u. 1.)

2017. december 06.

Együttműködési megállapodást írt alá az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar és a Magyar Kézilabda Szövetség. A kézilabda szakedző képzés megújul és visszakerül a felsőoktatásba.

2017. december 06.

Az Enterprise Communications Magyarország Kft. a Szegedi Tudományegyetem több intézetének kutatóival együttműködve hozza létre azt az egyedülálló projektet, melynek keretén belül egy komplex tumor diagnosztikai rendszer fejlesztésébe kezdenek. A GINOP-2.2.1-15-2017-00052 azonosító számú pályázaton elnyert 1,498 milliárd forint támogatással megvalósuló projekt célja, hogy létrehozzon egy olyan költséghatékonyan működő rendszert, amely egyszerű vérminta alapján segíti a tumorok korai felismerését, valamint a megfelelő kezelési mód kiválasztását.

2017. december 06.

A Szegedi Tudományegyetem hatodik alkalommal rendezi meg a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. A vetélkedő megnyitóját 2017. december 7-én, csütörtökön 14 órakor rendezik meg a Novotel Hotelben. A megnyitó, csak úgy, mint a péntek délutáni, 16 órakor kezdődő eredményhirdetés és díjátadó, sajtónyilvános esemény.

2017. december 05.

Hatodik alkalommal rendezi meg középiskolások számára a Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. A kémia, biológia és fizika tantárgyból, valamint Szent-Györgyi munkásságáról és életéről szóló rangos tanulmányi vetélkedővel az egyetem egykori rektora előtt tiszteleg, ugyanakkor a tehetséggondozásra is hangsúlyt fektet. A verseny európai uniós támogatásból valósul meg. A fő támogatóknak – Szegedi Megyei Jogú Város Önkormányzatának és a Cambridge-Szeged Societynek – köszönhetően az idei fődíj: a három győztes diák és felkészítő tanára Szeged testvérvárosába utazik tanulmányútra.

2017. december 04.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a „Minden, ami C-vitamin” fotókiállítás megnyitóra 2017. december 5-én, kedden 17:00 órai kezdettel; illetve a hallgatói díjkiosztó ünnepségen a Szegedi Egyetemi Énekkar koncertjére 2017. december 7-én, csütörtökön 18:00 órai kezdettel.

Helyszín: SZTE Rektori Épület (Szeged, Dugonics tér 13.)

2017. december 01.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Enterprise Communications Magyarország Kft. és a Szegedi Tudományegyetem közös fejlesztését bemutató GINOP-2.2.1-15-2017-00052 számú projekt nyitórendezvényére 2017. december 5-én, kedden 10:00 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület, földszint 5-ös terem.

2017. december 01.

Címlapján ajánlja az Amerikai Kémiai Társaság neves szakfolyóiratának 2017. november 30-án közzétett száma Czakó Gábor, az SZTE Kémiai Intézet adjunktusa és Szabó István, az SZTE korábbi munkatársa cikkét. A publikáció a szerzők elmúlt években elért komoly hazai és nemzetközi visszhangot kiváltó eredményeit emeli reflektorfénybe, így például: egy új reakcióút felfedezését vagy a kísérletek minden korábbinál pontosabb modellezését. Czakó Gábor egyik legújabb kutatási eredményét 2017 szeptemberében közölte a rangos Nature Chemistry folyóirat.