Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2011. július

2011. július 28.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése megvizsgálta a SZOTE Klub működtetésének körülményeit, és megállapította, hogy a Klub az SZTE számára előnytelen kondíciók mellett, és amint az a környéken lakók, illetve az egyetem dolgozóinak panaszai alapján kikövetkeztethető, a környezetét zavaró módon működött.

2011. július 22.

A Szegedi Tudományegyetemen 7841 elsőéves hallgató kezdi meg tanulmányait szeptemberben. Ez az alapképzésben 5% alatti csökkenést jelent a tavalyi gólyákhoz képest, ami megfelel az országos tendenciának. Az országos rangsorban évek óta az ELTE vezet, a második helyen pedig a Debreceni Tudományegyetem és a SZTE osztozik, szinte holtversenyben. Az idén a SZTE az ország harmadik legnépszerűbb egyeteme a jelentkezések és a gólyák száma alapján is: a felsőoktatásba felvettek 9%-a a SZTE-re kerül.

2011. július 20.

A felsőoktatási felvételi ponthatárok megállapítására 2011. július 21-én kerül sor. A Szegedi Tudományegyetemet érintő felvételi eredményekről -- egyebek között: ponthatárok, hallgatói létszám-adatok, legnépszerűbb szakok, pótfelvételi lehetőségek -- sajtótájékoztatót tartunk 2011. július 22-én, pénteken 11 órakor a SZTE központi épületének átriumában (Szeged, Dugonics tér 13.). A sajtótájékoztatón részt vesz Dr. Szabó Gábor rektor és Dr. Homoki-Nagy Mária oktatási rektorhelyettes.

2011. július 12.

2011. június 24-30-ig zajlott a III. Ella Philip Nemzetközi Zongoraverseny Temesváron, Szeged testvérvárosában. A fiatal szegedi zongoraművész, Paragi Balázs, a Király- König Péter Zeneiskola tanára kiemelt különdíjat kapott a nemzetközi zsűritől Beethoven: c-moll zongoraversenyéért és Liszt: Esz-dúr zongoraversenyének előadásáért.

2011. július 08.

Vezetői megbízásokat, kinevezéseket, habilitációs okleveleket, kitüntető címeket és elismeréseket adott át a Szegedi Tudományegyetem rektora képviseletében Prof. Dr. Rácz Béla általános és stratégiai rektorhelyettes 2011. július 7-én, 10 órakor a Szegedi Tudományegyetem központi épületében.

2011. július 07.

Július 8-án 10 órakor az SZTE TIK-ben ünnepélyes keretek között kerül sor az SZTE Tehetségpont részeként működő, tízéves fennállását ünneplő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány díjátadó ünnepségére, melyen a díszvendég, Jókai Anna Kossuth-, Prima Primissima Díjas írónő és Szabó Gábor, az SZTE rektora adja át az ösztöndíjasoknak az elismeréseket.

potsdam

2011. július 05.

Új német oktatási programmal gazdagodik a német jogi iskola és szakfordítóképzés – erre vállalkozott a Potsdami Egyetem és a SZTE Állam és Jogtudományi Kara annak a megállapodásnak a keretében, amit június 30-án írt alá a Potsdami Egyetem képviseletében Detlev W. Belling jogászprofesszor és Rácz Béla általános rektorhelyettes.