Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2018. január

2018. január 30.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt szülői értekezlettel egybekötött nyílt napjára 2018. február 3-án 9:00 órától. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület (Szeged, Dugonics tér 13.)

2018. január 26.

Elindult a jelentkezési időszak az április 5-én megrendezésre kerülő SZTE Tavaszi Állásbörzére, melyre a Szegedi Tudományegyetem Karrier Irodája ismét várja kiállító partnereit. A regionális vállalkozások, országos cégek, munkaerő-közvetítők és tanácsadók 2018. március 5-ig jelentkezhetnek a Dél-Alföld legnagyobb álláskeresési fórumára.

2018. január 25.

Vezérelőadók oktatják a bőrgyógyászatban alkalmazható legkorszerűbb lézeres technikákat a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikán 2018. január 26-27. között rendezendő ESLD-kurzuson. A bőrfiatalítástól kezdve a zsírapasztáson át a tűzfolt kezeléséig számos új lehetőséget ismerhetnek meg a gyakorlati képzés résztvevői.

2018. január 24.

Az Etiópiai Emlékexpedíció tagjai a Danakil–mélyföldön fekvő Erta Ale vulkánnál emléktábla elhelyezésével tisztelegtek a hat évvel ezelőtti fegyveres támadás során elhunyt útitársaik, barátaik – az SZTE két munkatársa: Fábián Tamás geográfus és Dr. Szabad Gábor kutatóorvos – emléke előtt.

2018. január 09.

A Szegedi Tudományegyetemmel együttműködésben fejleszt smartcity és smartvillage technológiákat a Sagemcom. A 2,481 milliárd forint összköltségű kutatás-fejlesztési projektben, amely a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, olyan intelligens platform kerül kialakításra, amely a korábbinál magasabb szintű és olcsóbb szolgáltatásokat tesz lehetővé az energiagazdálkodás területén. A projektnek köszönhetően az elmaradott, korlátozott elektromos áramhoz hozzáférő települések energiaellátottsága javulhat, illetve a nagyvárosi infrastruktúrában megjelenő mérési és elosztási hatékonyság növekedhet.

2018. január 09.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Doktori oklevélátadó ünnepségre 2018. január 12-én, pénteken 11:00 órai kezdettel. Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.), kongresszusi terem.