Sajtóarchívum

Polgári Jogi Jogesetmegoldó Verseny az ÁJTK-n

2011. március 29.

2011. április 27-én 14 órai kezdettel, negyedik alkalommal rendezik meg a Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyt.

A résztvevők a verseny alkalmával egy polgári jogi jogesetet kapnak, amelyet sorsolás után vagy az alperesi vagy a felperesi pozíciót képviselve kell megoldaniuk. A felkészülést követően a versenyzőknek a zsűri előtt tárgyalásszerűen kell prezentálniuk a jogesetet.

A hallgatók jogesetmegoldásait szakmai zsűri bírálja el (Dr. Dabis Erzsébet - tanácsvezető bíró, Csongrád Megyei Bíróság, Dr. Kertész József - elnök, Szegedi Ügyvédi Kamara, Dr. Görög Márta - egyetemi docens). Az értékelés szempontjai többek között a releváns polgári jogi szabályok azonosítása, azok megfelelő alkalmazása, továbbá az érvelési készség. A zsűri a versenyzőket egyénileg pontozza, és mind az alperesi, mind a felperesi pozíciót illetően eredményhirdetésre kerül sor.

A verseny helyszíne: Kari Tanácsterem

Jelentkezési határidő: április 22. az info@szteajkkarrier.hu címen.

Bővebb információ a www.szteajkkarrier.hu oldalon található.

Kapcsolattartó: Dr. Görög Márta, egyetemi docens, 30 9250 893