2019. Szeptember

2019. szeptember 11.

Digitális és precíziós mezőgazdaság oktatása és kutatása a Szegedi Tudományegyetemen címmel szervezett szeptember 9-én workshopot a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara. A munkamegbeszélésen részt vettek a Kar partnercégeinek képviselői és más felsőoktatási intézmények küldöttei is.

coverkiss
2019. szeptember 10.

Az SZTE Alma Mater Alumni mentorprogramjában volt hallgatók mentorálnak jelenlegi SZTE-s hallgatókat. A négy hónapon át tartó program során a hallgatók elmélyíthetik az egyetemen megszerzett tudást a gyakorlatban. A jelentkezéseket első körben szeptember 23-ig várják, utána a fennmaradó helyekre lehet már csak jelentkezni.

Kiemelt_Szabadegyetem_2019osz

2019. szeptember 09.

Hadtörténeti és vegyészeti témák is szerepelnek az SZTE Szabadegyetem XXIV. szemeszterének kínálatában. A rendezvény-sorozat 2019 őszi programja alkalmat ad arra, hogy a Szegedi Tudományegyetem jeles oktatói és kutatói mellett vendég előadók is bemutassák eredményeiket az SZTE TIK kongresszusi termében szerdánként 18 órakor kezdődő SZTE Szabadegyetemen.

2019. szeptember 07.

A 2019-2020. tanév ünnepélyes nyitányát 2019. szeptember 7-én tartotta a szegedi universitas. A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa tanévnyitó rendezvényén beszédet mondott az SZTE rektora, az innovációs és technológiai miniszter, Szeged-Csanád Egyházmegye püspöke, valamint az EHÖK alelnöke. Az ünnepségen először adták át az SZTE újonnan alapított díjait.

Kiemelt_Bojte_Cs_JGYPK

2019. szeptember 07.

25 éves létezése óta több mint 6 ezer nehéz sorsú magyar származású gyereknek nyújtott menedéket a Dévai Szent Ferenc Alapítvány. Az erdélyi szervezet alapítójával, Böjte Csaba ferences rendi szerzetessel a Hátrányos helyzetű társadalmi és csoportok és gyermekek címmel az SZTE JGYPK-n tartott szemeszternyitó előadása előtt, illetve az alapítvány és az SZTE JGYPK közötti együttműködéséről szóló megállapodás aláírását követően beszélgettünk.

mecses

2019. szeptember 06.

Elhunyt Dr. Kulik Jenő állatorvos, az SZTE Mezőgazdasági Kar nyugalmazott oktatója, a Tanüzem állatorvosa.

KE_2019_plakat_0902_FINAL_kiemelt

2019. szeptember 04.

Mintegy 400 ingyenes programmal várja szeptember 27-én, pénteken a Kutatók Éjszakáján az SZTE a tudomány iránt érdeklődőket. Ezen az éjszakán más napokon nem látogatható laborok, terek nyílnak meg az érdeklődők előtt. A szegedi egyetem 11 karának 500 kutatója, oktatója és hallgatója mutatja be tudományterületét.

tanevnyito

2019. szeptember 04.

Mintegy 7700 elsőéves hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2019/2020-as tanévben. Az intézmény Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülését szeptember 7-én, szombaton 10 órától tartják az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

nyito_alma_mater_mentor

2019. szeptember 04.

Ismét olyan volt SZTE-sek jelentkezését várja az SZTE Alma Mater, akik önkéntesként szakmai tudásukkal szívesen hozzájárulnának ahhoz, hogy az SZTE jelenlegi hallgatói minél felkészültebben álljanak a munkaerőpiaci kihívások elé.

nyito_erasmus

2019. szeptember 04.

Megérkeztek az ERASMUS+ és a Makovecz Program külföldi hallgatói a szegedi egyetemre. A több mint 220 ösztöndíjas hallgató beilleszkedését szeptember 2. és 6. között Orientációs Héttel segíti a Szegedi Tudományegyetem.

Bojte_Csaba_nyito

2019. szeptember 03.

Hagyomány a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, hogy a tanév szorgalmi időszakát úgynevezett szemeszternyitó előadással indítják. A 2019-2020. tanév első hetében, 2019. szeptember 5-én Böjte Csaba ferences rendi szerzetes – többek között – a hátrányos helyzetű társadalmi csoportokról szól. Ez a program az SZTE JGYPK és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány együttműködésének a nyitánya is.

modern_agrarium_2019

2019. szeptember 03.

A Szegedi Tudományegyetem a Kaposvári Egyetemmel és a Szent István Egyetemmel közösen rendezi meg a Hello Modern Agrárium programsorozatot. A szeptemberi rendezvények célja, hogy a végzős középiskolások, fiatal pályaválasztók megismerjék a mezőgazdaság high-tech arcát és közelebb kerüljenek az agráriumhoz.

SZEM

2019. szeptember 03.

Próbáld ki magad, dolgozz újságíró és / vagy fotóriporter gyakornokként az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság sajtós csapatában! Új taggal bővül a Szegedi Egyetem Magazin lapcsalád. A SZEM egyetemistáknak egyetemistákról szóló új magazinját egyetemisták készítik. Jelentkezz szerkesztőségi gyakornoknak!

nyito

2019. szeptember 02.

A családokról és a generációk közötti kapcsolatokról, a siker természetéről is szólt az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola 2019. szeptember 2-i tanévnyitó ünnepsége. Az intézmény tanári testülete idén is példaképnek állította a legsikeresebb „öregdiákokat” a teljesítményüket elismerő „Ságvári Emlékérem” hagyományos és két új fokozatának az adományozásával.

BSZE2019osz

2019. szeptember 02.

2019 őszén a Bölcsész Szabadegyetem ismét várja mindazokat, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni jó. Az érdeklődők az irodalom, a nyelvészet, a művészettörténet, a filozófia, a történelem, a vallástudomány és a néprajz területéről vehetnek föl órákat.

2019. szeptember 02.

A SZIN „nagy piros orr napján” a látogatók adományából 1.000.000 forint gyűlt össze a Szegedi Gyermekgyógyászati Klinika számára.

kiemelt_kulfoldi_hallgatok

2019. szeptember 02.

A 2019/2020-as tanév felvételi és beiratkozási statisztikái alapján várhatóan több mint 1150 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. A különböző ösztöndíjprogramokkal érkező és a fizetős képzéseken részt vevő diákokat augusztus 30-án köszöntötték a TIK-ben.