Tizenkettedik alkalommal adták át az SZTE Alma Mater presztízsdíjat, amelyet a Szegedi Tudományegyetem öregdiák szervezete minden évben azon cégnek ítél, amely kiemelt foglalkoztatója az SZTE-n végzett hallgatóknak, szoros kapcsolatot ápol az intézménnyel és támogatja céljainak megvalósítását. A díjat a XXII. SZTE Tavaszi Állásbörze megnyitóján Kármán László, a Monguz Információtechnológiai Kft. vezetője vette át.
A közel 50 főt foglalkoztató Monguz Információtechnológiai Kft. munkatársainak csaknem fele a Szegedi Tudományegyetemen tanult. A cég ügyvezető igazgatóján túl 18 alkalmazott is az SZTE volt hallgatója. A Monguz Információtechnológiai Kft-nél a kezdetektől nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a külföldi és a hazai egyetemeken tanuló diákokat bevonják a cég szakterületének megismerésébe, releváns munkatapasztalatot biztosítva számukra a könyvtári és múzeumi informatika, a szoftver- és webfejlesztés, valamint a digitális bölcsészet területén. A Magyarországon 2008 óta bejegyzett vállalkozás már több mint 20 éve foglalkozik a könyvtárak IT infrastruktúrájának fejlesztésével. A közgyűjteményi informatika és a tudásmenedzsment területén szerzett szakértelmük eredménye a Qulto®, amely könyvtárak, múzeumok, levéltárak számára kínál integrált megoldásokat az intézményi munkafolyamatok teljeskörű támogatására.
A cég már a kezdetektől részt vesz az SZTE Alma Mater alumni mentorprogramjában, mivel kiemelten fontosnak tartja a gyakorlati ismeretek átadását a szegedi egyetemisták számára. A Monguz Információtechnológiai Kft. munkatársai több cikluson keresztül mentorálták a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit. Az egyetem magyar nyelvű hallgatóinak fogadása mellett, csatlakozva a nemzetközi Erasmus+ programhoz, 2016 óta külföldi hallgatóknak is helyet biztosítanak szakmai tapasztalatszerzéshez.
Az SZTE-vel kialakított tudományos együttműködéseknek köszönhetően a Monguz Információtechnológiai Kft. munkatársai meghívott előadóként részt vesznek a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék munkájában. A cég, mint a Szoftveripari Innovációs Pólus Klaszter tagja, idén új projektet indít a Szegedi Tudományegyetemmel az Alzheimer-kór elleni hatóanyagok mesterséges intelligenciára épülő feltérképezése és hasznosítása céljából.
SZTEinfo
További részletek a Szegedi Egyetem magazin lapcsaládhoz tartozó Szegedi Egyetem Magazin 2017. számában.
További cikkek a Szegedi Egyetem Magazin 2017. számából:
A PhD a negyedik gyermekem
Tévhitek a gyógynövényekről
Digitális örökkévalóság versus világvége
Fajmentő program indul a SZTE Füvészkertjében
Közérthetően a túlsúlyról
Forradalmasíthatja az energiatárolást az SZTE új kutatási projektje
Mobil applikáció és újfajta fejőrendszer segíti a hatékonyabb tejtermelést az SZTE-n
Szeptembertől SSC kurzus a szegedi GTK-n
Versenyzőt és embert formálni - Interjú Sík Márton olimpikonnal
Megérteni a memória működését
Duális képzésről állapodott meg az SZTE és a Coca Cola
Díjazott orvosok párban a családban és a munkában
A szájüregi rák korai felismerését kutatják
Antibiotikumot fejlesztenek szegedi kutatók – megpróbálják „becsapni” a géneket
Ritka betegségek kutatására nyert támogatást a szegedi egyetem
Molekuláris orvostudományi kiválósági központ alakul Szegeden
„A pedagógia legfontosabb princípiumát találtam meg a zenében” – rockkurzus a Szegedi Tudományegyetemen
Baracskai Judit szerepálmai
A szabadság volt az útravaló
Sija Éva: "A mozgás az örök fiatalság egyik titka"
Zeneszerző a felhők felett
Lencsevégre kapott biciklik
Öregdiákjaink sikertörténete - Wodala Márk, az Oscar-gála szinkrontolmácsa
A hónap Alma Mater tagja januárban: Menyhei Szabolcs
Vacsora Zsuzsival – almások Szeged legfrissebb kultzenekarában