Sajtóarchívum

Sajtómeghívó Nobel-előadásokra

2014. október 20.

A 2014. évi Nobel-díjasok munkájának szegedi vonatkozásait 2014. október 21-én és 28-án 17 órától előadáson mutatja be a Szegedi Tudományegyetem az SZTE ÁOK Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Szeged, Dóm tér 13.) nagytermében.

Tisztelt Hölgyem! Tisztelt Uram!

A 2014. évi Nobel-díjasok munkájának szegedi vonatkozásait 2 előadással mutatja be a Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE ÁOK és az SZTE TTIK kutatói ugyanis a Nobel-díjjal elismert módszerekkel, műszerekkel dolgoznak.

2014. október 21-én (kedden) 17 órakor az SZTE ÁOK Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Szeged, Dóm tér 13.) előadótermében „Az agy navigációs rendszere, azaz hogyan találunk haza” címmel Dr. Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézetének egyetemi adjunktusa előadásában ismerteti a 2014. évi orvosi Nobel-díj legfontosabb eredményeit és jelentőségét.

2014. október 28-án (kedden) 17 órakor az SZTE Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Szeged, Dóm tér 13.) előadótermében Dr. Erdélyi Miklós, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar (TTIK) Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén egyetemi adjunktusa tart előadást, melyben ismerteti a 2014. évi kémiai Nobel-díj legfontosabb eredményeit és jelentőségét.

Az úgynevezett Nobel-előadások időpontja:

2014. október 21. és 2014. október 28., 17 órától

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar,

Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Szeged, Dóm tér 13.

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona