2021. Július

Desktop32

2021. július 07.

A Szegedi Tudományegyetem dolgozóinak a járvány során tanúsított helytállását, gyakran erőn felüli munkáját szeretnék megköszönni a Puskás musical belépőire szóló, 30%-os kedvezménnyel a darab alkotói. A Szegedi Szabadtéri Játékok programjában két alkalommal, július 17-én és 18-án láthatja a közönség a nagyszabású produkciót.

weboldal_nyito_KEIK

2021. július 07.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus-képző Intézetében működő, dr. Horváth Péter László által vezetett, egyetemi oktatókból, köznevelési intézményekben dolgozó gyógypedagógus kollégákból, és tapasztalati szakértőkből álló munkacsoport, 2021. június 16-án minikonferenciát szervezett, az eddigi eredmények bemutatására, Budapesten.

JIC_final_web

2021. július 06.

Véget ért a EUGLOH Joint Innovation Challenges program - a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, Thi Nguyet Hang Nguyen is a dobogó tetejére állt! A témák mindegyike a globális egészség fontosságára hívta fel a figyelmet.

IMG_1121-001

2021. július 06.

Ünnepélyen köszöntötték 2021. július 5-én a Szegedi Tudományegyetem karainak, intézeteinek, tanszékeinek, klinikáinak és intézményeinek új vezetőit és kitüntetettjeit. Az elismeréseket Prof. Dr. Rovó László rektor és Dr. Fendler Judit kancellár adta át.

2021. július 05.

Az elmúlt, kihívásokkal teli időszakban szerzett tapasztalataikat és javaslataikat oszthatják majd meg egymással azok az ápolási szakemberek, akik részt vesznek a Főiskolát és Egyetemet Végzett Ápolók XIV. Országos Kongresszusán, 2021. november 26-án. Az SZTE ETSZK által szervezett online konferenciára augusztus 16-ig várják a szervezők az absztraktokat.

Jezus_Krisztus_nyito

2021. július 02.

Visszatér a Jézus Krisztus Szupersztár a szegedi Dóm téri színpadra. A legendás rockopera 2021. évi öt előadása elé – a kálvária 14 stációjára utalva – 14 képet villantunk föl a Szegedi Szabadtéri Játékok 90, valamint Tim Rice és Andrew Lloyd Webber művének 50 évéből. Illés Máriát, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar zenetörténészét, valamint a produkció négy alkotóját – Feke Pált, Gallusz Nikolettet, Serbán Attilát, Sasvári Sándort – kérdeztük és hallgattuk. Aztán belelapoztunk korabeli újságokba is.

nyito_sisikiallitas

2021. július 01.

Hogyan kötődött Ferenc József a Szegedi Tudományegyetemhez? Hányszor járt városunkban feleségével, Sisivel? Milyen ruhát viselt a császárnő meggyilkolása napján? - Ezekre a kérdésekre is választ kaptuk a Móra Múzeum Sisi kiállítása alkalmából Hegedűs Anitától, a múzeum PR referenséről.

weboldal_nyito_campusmundi

2021. július 01.

A felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára hirdet Campus Mundi ösztöndíjakat a Tempus Közalapítvány a 2021/22-es tanévben megvalósuló külföldi részképzésre, szakmai gyakorlatra és rövid tanulmányutakra.

2021. július 01.

Minden eddiginél többen jelentkeztek idén az SZTE Junior Akadémia által koordinált tavaszi ösztöndíjakra. 2021-ben a pályázók mellett a díjazottak száma is jelentősen nőtt: a közel ötszáz pályázó közül mintegy kétszázan kaptak díjat az online Talent Díjátadón.