2020. Október

2020. október 02.

Rövidebb gyógyulási idő és kevesebb szövődmény várható a koronavírus elleni gyógyszer, a favipiravir tartalmú Avigan tabletta adagolása mellett, amellyel az SZTE klinikáján az országban az elsők között kezdhetik el kezelni a súlyos betegeket.

DSC_0028-001

2020. október 02.

Október elsején nyílt meg az SZTE JGYPK Fotográfus képzés végzett hallgatóinak fotókiállítása Záráskép(p) címen, Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agorában.

Kiemelt_arter

2020. október 01.

A Közép-Tisza-kísérleti területen található árterek revitalizálásával és rehabilitációjával kapcsolatos eredményeiket ismertették Szolnokon a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság és a Szegedi Tudományegyetem TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék szakemberei.

Kiemelt_informatikai_rangsoron

2020. október 01.

Ha az SZTE hallgatói között tanuló nők és férfiak arányát összehasonlítjuk, megállapítható, hogy jelenleg hat százalékkal magasabb a nők aránya. A graduális és PhD-képzést jelző adatsoron hasonló a helyzet: az itt tanulók 62 százaléka nő. A trend hogyan változott a múltban, miként módosul a jövőben? Többek között ezekre a kérdésekre – szakértőink és az érintettek segítségével – választ keresve a számok mögé nézünk.

zenei_flashmob_TIK

2020. október 01.

Október 1-je a Zene Világnapja. Ebből az alkalomból tartottak zenei flashmobot a TIK-ben az SZTE BBMK hallgatói, Szecsődi Ferenc, a kar oktatójának vezetésével.

Sansz_nyito

2020. október 01.

Online tartották meg a SANSZ napot 2020. október 1-jén a Szegedi Tudományegyetemen. A konferencia célja volt a közös gondolkodás elindítása a speciális képzési igényű hallgatók egyetemi életének, tanulmányainak megkönnyítésére.

futas_nyito

2020. október 01.

Van néhány szabad perced egy kis infó-frissítésre? Pörgesd át az UniSport legújabb számát!

AJTK_nyito

2020. október 01.

2020. október 16-án 10:00 órai kezdettel „Látható problémák, láthatatlan alkotmány? Az Alkotmánybíróság jogfejlesztő tevékenységének változása 1990-2020 között” címmel szervez online kerekasztal-beszélgetést az SZTE ÁJTK Közjogi Intézete és az Alkotmánybíróság a halálbüntetést alkotmányellenessé nyilvánító 23/1990. (X. 31.) AB határozat 30. évfordulójának emlékére.

Lanyok_napja_20201001

2020. október 01.

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE ÁOK Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele.

pexels-roman-koval-3300458

2020. szeptember 28.

A Lányok Napján fiatal lányok ezrei szerezhetnek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz. Október 1-jén, csütörtökön a Szegedi Tudományegyetemen a Természettudományi és Informatikai Kar Informatikai Intézete várja a 12 évnél idősebbeket – ezúttal az online térben.