zenei_flashmob_TIK

Flashmobot tartott az SZTE BBMK a TIK-ben

2020. október 01.

Október 1-je a Zene Világnapja. Ebből az alkalomból tartottak zenei flashmobot a TIK-ben az SZTE BBMK hallgatói, Szecsődi Ferenc, a kar oktatójának vezetésével.

Zenei flashmobot tartott a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kara a Zene Világnapja alkalmából a TIK-ben, 2020. október 1-jén. A BBMK Szegedi Hegedű Együttesét Szecsődi Ferenc, Liszt Ferenc-díjas hegedűművész vezette. A formációban hegedült Somogyi Kinga, Dudás Virág Ervin, Brezovszki Gergő, Pásztor Teréz és Liptai Enikő. A résztvevők Demeter Dóra, a BBMK hegedű előkészítős diákjának különszámát is hallhatták.

Az UNESCO 1975-ben nyilvánította október 1-jét a Zene Világnapjává Yehudi Menuhin kezdeményezésére. A hegedűművész szerint a csöndet meg kell becsülni, az ezerarcú muzsikát pedig azért fontos megismerni, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.