Konferencia a jogfilozófus Szabó József tiszteletére

2012. szeptember 26.

Dr. Szabó József (1909-1992) jogászprofesszor halálának 20. évfordulója alkalmából szeptember 27-én konferenciát és kiállítást rendez a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Állam és Jogtudományi Kara, az SZTE Klebelsberg Könyvtár Társadalomelmélet Gyűjteménye, valamint az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága Jogtudományi Szakbizottsága.

A Szabó József jogászprofesszor halálának 20. évfordulója alkalmából rendezett konferencia szeptember 27-én, csütörtökön 10 órakor az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága székházában (Szeged, Somogyi utca 7.) kezdődik a tanácskozás. A jogfilozófus Szabó József alakját idézi meg Szabadfalvi József, egyetemi tanár (DE ÁJTK), majd Alkotmánybíráskodás a történeti alkotmány távlatában címmel Balogh Elemér, egyetemi tanár (SZTE ÁJTK) tart előadást. Szabó József közjogi gondolkodásának időszerűségéről Trócsányi László egyetemi tanár (SZTE ÁJTK) szól, míg Szabó József és a közigazgatási jogvédelem összefüggéseit Stipta István egyetemi tanár (ME ÁJTK) ecseteli. Végül Révész Béla, egyetemi docens (SZTE ÁJTK) újabb iratok tükrében villantja föl Szabó József alakját.

Szabó József mindennapjaiba, kutatói munkája körülményeibe enged bepillantást a 12 óra 30 perckor kezdődő kerekasztal beszélgetés, melynek résztvevői: az előadók, valamint Badó Attila egyetemi tanár (SZTE ÁJTK), Laczkó Sándor gyűjteményvezető (SZTE KK) – moderátor: Újszászi Ilona médiakapcsolati vezető (SZTE).

A professzori életművét bemutató kiállítást 14:00 órakor az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kiállítási terében Keveházi Katalin (főigazgató helyettes, Klebelsberg Könyvtár, SZTE), valamint Ruszoly József (DSC, professor emeritus, SZTE) nyitja meg.

A konferencia meghívója itt letölthető