A szegedi STECO csapat járműve sikeresen vette az első akadályokat

2019. július 03.

A Szegedi Tudományegyetem diákjai megérkeztek a Shell Eco-marathon versenyre Londonba, ahol először a versenybíráknak kellett megmutatniuk az autójukat, hogy az megfelel-e minden biztonsági és technikai előírásnak. A szegedi diákok elektromos járműve átment a technikai vizsgálaton, holnap már élesben versenyezik a csapat.

A 12 állomásos ellenőrzésen nemcsak a járművet vizsgálták át kívül, belül, de még azt is demonstrálniuk kellett, hogy a pilóta 10 másodpercen belül el tudja-e hagyni az autót. A versenyen a járműveknek minden vizsgálaton át kell menniük ahhoz, hogy pályára mehessenek.

STECO_technikai_Shell_Eco-marathon

A STECO autója kedd délután ment át a technikai vizsgálaton, holnap pedig elkezdődik a verseny, és már élesben mérik majd, mennyi utat tesznek meg 1 kWh energiával.

A technikai átvételen szerencsére minden rendben zajlott, a járművünk elektronikai kialakítását még külön meg is dicsértek a verseny szakemberei” - tette hozzá Seres Imre, csapatvezető.

Még több információ a Shell Eco-marathonról a weboldalon, a Facebook és Twitter oldalon érhető el.

Korábban írtuk:

Energiatakarékos járművel versenyeznek az SZTE hallgatói