fuveszkert_husvet_kiemelt_nagy

Húsvéti kikapcsolódás az egyetemi Füvészkertben

2015. április 01.

A Húsvéti ünnepek alatt is tárt kapukkal várja a látogatókat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje. A 17 hektáros „zöld szigeten” közel 5000 növényfajjal és fajtával ismerkedhetnek meg a látogatók.

Kellemes tavaszi sétát tehetünk a szegedi Füvészkertben, akár most Húsvétkor is. Színes foltokként pompáznak a különleges forma- és színváltozatú nárciszok, a tóparton pedig fehér virágaikat bontogatják a kecses magnóliák. Illatoznak a kikeleti bangiták bokrai. Felébredtek téli álmukból az erdei vadvirágok és csúcsvirágzását éli: a bogláros szellőrózsa, az odvas keltike, az olocsán csillaghúr. Az utak mentén sárga szőnyegként terül el a szártalan kankalin és a salátaboglárka. A harsány színekben pompázó természet a hét minden napján 9-18 óra között várja a látogatókat az SZTE Füvészkertjében.

Korábban írtuk: Sétáljon az SZTE „zöld szigetén”, a Füvészkertben!