Emléktábla- és teremavató ünnepség Berdál Valéria tiszteletére

2014. április 10.

Berdál Valéria opera-énekesnő, a szegedi operajátszás kiemelkedő alakjának munkássága előtt tisztelegve 2014. április 17-én 16 órakor emléktáblát avatnak a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karon.

Az ünnepi programot 16 órakor Tóth Péter, az SZTE ZMK dékánja és Temesi Mária opera-énekesnő köszöntője nyitja meg. Mesterükre emlékeznek Tokody Ilona és Miklósa Erika opera-énekesnők. Berdál Valéria művészi pályáját Gyémánt Csilla színháztörténész, a Szegedi Operabarátok Egyesületének elnöke és Pál Tamás, a Szegedi Nemzeti Színház I. karmestere méltatja. A rendezvényen közreműködik Baracskai Judit egyetemi hallgató és Koczka Ferenc karmester. 17 órától Berdál Valéria egykori tanítványai adnak emlékhangversenyt; fellép Miklósa Erika, Altorjay Tamás, Bátky Fazekas Zoltán, Bátori Éva, Bonecz Tamás, Felber Gabriella, Sánta Jolán és Temesi Mária. Zongorán közreműködik Koczka Ferenc karmester, a Zeneművészeti Kar tanára. Az ünnepi program 19 órakor fogadással és kötetlen beszélgetéssel zárul a közreműködő művészek, barátok, pályatársak, tanítványok és Berdál Valéria lánya, Lengyel Ágnes és családja részvételével.