Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szent-Györgyi Emlékév kulturális programok

2017. december 04.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a „Minden, ami C-vitamin” fotókiállítás megnyitóra 2017. december 5-én, kedden 17:00 órai kezdettel; illetve a hallgatói díjkiosztó ünnepségen a Szegedi Egyetemi Énekkar koncertjére 2017. december 7-én, csütörtökön 18:00 órai kezdettel.

Helyszín: SZTE Rektori Épület (Szeged, Dugonics tér 13.)

Minden, ami C-vitamin címmel a szegedi egyetem hallgatói számára hirdetett fotópályázatot az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda. A Szent-Györgyi Albert 85 évvel ezelőtti felismeréseinek eredményét ünnepellő fotótárlat 2017. december 5-én 17 órakor nyílik a Szegedi Tudományegyetem Rektori Épületének átriumában. A tárlatnyitón köszöntőt mond Dr. Datki Zsolt neorobiológus (SZTE ÁOK), elhangzik Szent-Györgyi Albert verse, közreműködik Kosztolányi József egyetemi docens (SZTE TTIK Bolyai Intézet).

A különböző művészeti pályázatokon, versenyeken, alapítványoktól elnyert díjakat 2017. december 7-én, csütörtökön 18 órakor veszik át az arra érdemes szegedi egyetemi hallgatók. A rendezvény résztvevőinek különleges élményben lehet része, ugyanis a Szegedi Egyetemi Énekkar és az Universitas Szimfonikus Zenekar közös produkciójaként felcsendül Benedekfi István (SZTE ZMK) zeneműve, a szegedikumnak számító Szent-Györgyi Himnusz… Így ez a díjátadó ünnepség és a Szegedi Egyetemi Énekkar advent jegyében tartott koncertje is kapcsolódik az SZTE egykori Nobel-díjas rektora, Szent-Györgyi Albert tiszteletére rendezett emlékévi programokhoz.

A rendezvényekre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.