Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Közös kutatást indított a Szegedi Tudományegyetem és az Enterprise Communications Magyarország Kft.

2017. december 01.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Enterprise Communications Magyarország Kft. és a Szegedi Tudományegyetem közös fejlesztését bemutató GINOP-2.2.1-15-2017-00052 számú projekt nyitórendezvényére 2017. december 5-én, kedden 10:00 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Központi Épület, földszint 5-ös terem.

Az Enterprise Communications Magyarország Kft. a Szegedi Tudományegyetem több intézetének kutatójával együttműködve hozza létre azt az egyedülálló projektet, melyben egy komplex tumor diagnosztikai rendszer fejlesztésébe kezdenek. A GINOP-2.2.1-15-2017-00052 azonosító számú pályázaton elnyert 1.498 millió forint támogatással megvalósuló projekt célja, hogy létrehozzon egy olyan költséghatékonyan működő rendszert, amely egyszerű vérminta alapján segíti a tumorok korai felismerését, valamint a megfelelő kezelési mód kiválasztását.

A 10 órakor kezdődő sajtótájékoztatón a konzorciumi tagok képviselői részletesen ismertetik a projektet.

A meghívó itt letölthető.