Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny

2017. december 06.

A Szegedi Tudományegyetem hatodik alkalommal rendezi meg a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt. A vetélkedő megnyitóját 2017. december 7-én, csütörtökön 14 órakor rendezik meg a Novotel Hotelben. A megnyitó, csak úgy, mint a péntek délutáni, 16 órakor kezdődő eredményhirdetés és díjátadó, sajtónyilvános esemény.

esza_felso

A vetélkedőn 59 határon túli és magyar középiskolás csapat méri össze tudását kémia, biológia, fizika tantárgyból. A versenyen Szent-Györgyi Albert életéről és munkásságáról is kérdezik majd a diákokat, ahogyan a 2012-2016 között Nobel-díjjal elismert tudósok munkásságára is kitérnek a kérdések.

A versenyre érkező diákok és pedagógusok – mintegy 250 fő – meghívást kaptak a Szegedi Tudós Akadémia programjára, a Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok X. Találkozójára is.

A részletes programot is tartalmazó meghívó itt letölthető.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.