Sajtóarchívum

Egyetemi Jótékonysági Mikulás Ünnepség a Szegedi Tudományegyetem és a Rotaract Club Szeged közös szervezésében

Jótékonysági Mikulás a TIK-ben

2010. november 30.

Több mint kétszáz hátrányos helyzetű, állami gondozásban nevelkedő és fogyatékkal élő gyereknek kedveskednek vidám, zenés műsorral és persze ajándékcsomaggal a szervezők 2010. december 3-án.

Tizenegy szegedi intézményből hívtak meg gyerekeket a szervezők az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Termébe a Rotaract Club és a Szegedi Tudományegyetem közös Egyetemi Jótékonysági Mikulás Ünnepségére.

A Rotaract Mikulásnak már több éves hagyománya van a városban, ám idén a szervezők még inkább arra törekedtek, hogy a rendezvény olyan élmény legyen a gyermekek számára, amire sokáig emlékezhetnek. Ezért a Mikulás ajándékokat rejtő puttonya előtt egyetemi művészeti csoportok színes műsorával is próbálják fokozni a gyerekek örömét.

Műsor:

Köszöntőt mondanak: Dr. Görög Márta hallgatói és közkapcsolati igazgató

Keresztúri Márk, a Rotaract Club Szeged elnöke

Közreműködnek:

- Az Universitas Szimfonikus Zenekar fuvolakvartettje (Széll Judit hegedű, Krizsán Krisztina brácsa, Pék Nanetta cselló, Gyimóthi Zoltán fuvola)

- Szegedi Egyetemi Színház: A félszárnyú tündérek völgye (Mikulásváró zenés mesejáték)

Szereplők: Baksán Mónika, Petró Annamária, Varga Norbert, Eller Éva, Győri Bertalan, Marjanucz Krisztina, Kiss Kinga Karina

Közreműködik: Szokola Vince (gitár), Nagy Enikő (ütőhangszerek)

- Mikulásváró koncert: Székely Erika ének, Várkonyi Tibi ének, zongora

Támogatott intézmények:

1, Ágota Alapítvány (Állami gondoskodásban élő és veszélyeztetett fiatalok támogatásáért alapítvány

2, Mozgáskorlátozottak Csongrád Megyei Egyesülete

3, Szegedi Mozgássérültek Alternatív Egyesülete

4, József Attila Általános Iskola és Szakiskola

5, SZ.M.J.V. Önkormányzata Dr. Waltner Károly Otthon

6, Dr. Waltner Károly Gyermekvédelmi Intézmény Gyermekotthona

7, Szegedi Korai Fejlesztést és Integrációt Támogató Alapítvány (ODU)

8, Értelmi Fogyatékosok Csongrád Megyei Érdekvédelmi Szervezete Kht.

9, Szivárvány Autizmus Egyesület

10, Sólyom utcai Általános Iskola

11, Egyesített Szociális Intézmény Gyermekjóléti Központ

A Szegedi Tudományegyetem a Dél-alföldi régió és az ország egyik vezető gazdasági, kulturális és szellemi központja. Munkatársainak felkészült munkája eredményeként kiemelkedően magas szinten folyik az oktatás, és nemzetközi szinten is elismert az intézmény kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenysége. Mindezeknek mellet az egyetem fontosnak tartja a társadalmi szerepvállalást, az arra rászorulók segítését, támogatását.

Az Egyetemi Jótékonysági Mikulás szervezésében a Rotaract Club, az SZTE Hallgatói és Közkapcsolati Igazgatóság, az SZTE Kulturális Iroda, az SZTE Alma Mater és az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ munkatársai vettek részt.

Kapcsolattartó: Dr. Görög Márta hallgatói és közkapcsolati igazgató 30/336-75-70

A Rotaract Club Szeged egy körülbelül 25 fős, önkéntes módon szerveződő egyesület, amely a Rotary ifjúsági szervezete. Tagjainak célja, hogy szabadidejükben hátrányos helyzetű embereken, főként kisgyerekeken segítsenek.

Kapcsolattartó: Nagy Viktória 70/77-07-627