pros_nyit

Megjelent ProsperAMnet szeptemberi hírlevele

2021. október 06.

A Szegedi Tudományegyetem közreműködésével, 10 közép-európai partner együttműködésével immár több, mint 2 éve tart a ProsperAMnet – Az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártók hálózatának szolgáltatási teljesítményének és export eredményeinek fejlesztése – elnevezésű projekt. Szeptemberi hírlevelükben többek között elemzik a szélesebb európai piac szolgáltatási környezetét.

Az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar kutatói a ProsperAMnet projektben egy olyan mesterséges intelligencia algoritmusokra épülő, az interneten fellelhető adatokat automatikusan feldolgozó radar szolgáltatáson dolgoznak, ami segítséget nyújt a cégek terjeszkedési stratégiájának kialakításában. A létrejövő eszköz a céges weboldalak automatikus elemzését elvégezve meghatározza azok iparági besorolását, ezt követően a hasonló profillal rendelkező külföldi vállalatokkal kapcsolatos információkat oszt meg a felhasználókkal. A létrejövő radar szolgáltatás a természetesnyelv-feldolgozás és gépi tanulás eszköztárára építve, számos nyelv és adatforrás feldolgozására lesz képes európai és tengerentúli cégek vonatkozásában.

interreg_330x3301_230x154

A projekt kutatócsoportja sikeresen befejezte a Service Export Radar eszközön végzett munkát Segítségével a vállalatok ajánlásokat kapnak a szolgáltatásaik exportlehetőségeihez.  Az elemzéshez közel 6000 céges weboldal adatbázist állítottak össze, amelyek osztrák, cseh, német, magyar, olasz, szlovák és szlovén fejlett gyártó cégekből állnak. Elemzésük egyik kimenete egy hőtérkép volt, amely tájékoztatást nyújt azon vállalatok relatív gyakoriságáról, amelyek bizonyos szolgáltatásokat önállóan vagy társult módon kínálnak. A hőtérkép is elérhető a szeptemberi hírlevélből.

További információ a projekt szeptemberi hírlevelében.

Korábban írtuk:

Mesterséges intelligencia algoritmusokra épülő radar szolgáltatáson dolgoznak az SZTE szakemberei

Innovatív eszközök a gyártástechnológiát alkalmazó gyártók támogatására

A 3 éves projekt az Interreg CENTRAL EUROPE Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.