2018. Május

Kiemelt_Rost_G_dija

2018. május 02.

A matematikusok új elismerése a Gács András-díj. A különleges kitüntetés egyik első díjazottja az SZTE Bolyai Intézet egyetemi docense, Röst Gergely. A budapesti ünnepségre Angliából haza utazó szegedi matematikust arról is kérdeztük: 2018-ban miért dolgozik Oxfordban?

lepkekert_2018
2018. május 02.

Ismét megnyitotta kapuit a trópusi lepkeház az SZTE Füvészkertben, melyben a növényi sokféleség mellett az állatvilág repülő virágai, trópusi pillangók figyelhetőek meg karnyújtásnyi távolságból.

2018. május 02.

Ingyenesen publikálhatnak a Royal Society of Chemistry kiadó folyóirataiban a Szegedi Tudományegyetem szerzői. A rangos folyóiratokban a kémiai kutatások mellett a gyógyszerésztudományi, a fizikai, az energia- és anyagtudományi publikációk is helyet kapnak.