tudosok_bora_kiemelt

Kiválasztották a tudósok borait

2013. április 29.

Idén is "megválasztották" az akadémia (SZAB) és a szegedi egyetem, vagyis a tudósok borát az erre felkért szakértők. Az egyetem borának kiválasztására 8. alkalommal szerveztek minősítő versenyt.

DSC02728A 2013. április 22-i borminősítő verseny szervezését az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság, illetve Tóth Gábor professzor vállalta magára. A bírálóbizottság elnökétől megtudtuk: a Vinum Academiae at Universitatis címet összesen 5 kategóriában (prémiumkategóriás fehér- és vörösbor, rendezvény fehér- és vörösbor, különdíj) osztották ki. A borminősítő testület munkájába bekapcsolódott – többek között – Szabó Gábor, az SZTE rektora is.

Borkülönlegességek közül választották ki a Szegedi Tudományegyetem 3 karának nedűit. Prémium kategóriás fehér, illetve prémium kategóriás vörösbort választottak SZTE Általános Orvostudományi Kara, az SZTE Bölcsészettudományi Kara, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara számára. Az egyetem és az akadémia borainak kiválasztására 8. alkalommal szerveztek versenyt.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem Vinum Academiae at Universitatis választás 2013. évi eredménye:

A Vinum Academiae at Universitatis címet kapta:

• prémiumkategóriás fehérbor: Pápa Lajos Borászat, 2009. évjáratú Nagy-Somlói Juhfark;
  • prémiumkategóriás vörösbor: Vinatus Szőlőbirtok és Pincészet, 2009. évjáratú Villányi Cabernet Franc
  • rendezvény fehérbor: Babarczi Szőlőbirtok, 2012. évjáratú Pannonhalmi Tramini;
  • rendezvény vörösbor: Balla Géza Pincészet, 2011. évjáratú Ménesi Fekete Leányka;
  • külön díj: Font Pincészet Kft, 2011. évjáratú Kunsági Kékfrankos.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar borának választották:

• prémiumkategóriás fehérbor: Liszkay Pincészet, 2011. évjáratú Szürkebarát Pinot Gris;
  • prémiumkategóriás vörösbor: Vinatus Szőlőbirtok és Pincészet, 2009. évjáratú Villányi Syrah.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar borának választották:

• prémiumkategóriás fehérbor: Benedek Péter Pincészete, 2011. évjáratú Mátrai Hárslevelű;
  • prémiumkategóriás vörösbor: Bukolyi Családi Birtok Kft, 2011. évjáratú Egri Bikavér.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar borának választották:

· prémiumkategóriás fehérbor: Légli Géza Kislaki Bormanufaktúra, 2011. évjáratú Szőlősgyöröki Sauvignon Blanc Dávid;

· prémiumkategóriás vörösbor: Maurer Oszkár Pincészete, 2011. évjáratú Álmos-hegy Szerémi Merlot.