Szent-Gyorgyi_konyv

Tasiné Csúcs Ildikó: Szent-Györgyi Albert, a tudós politikus – kötetbemutató

2023. május 11.

A Typotex kiadó gondozásában megjelent kötetről és annak újdonságairól a szerzővel, Tasiné Csúcs Ildikó PhD történész könyvtárossal és Romsics Ignác történész, egyetemi tanár, akadémikussal Marjanucz László történész, ny. egyetemi docens beszélget.

A könyv eddig nem közölt forrásokat is közzé tesz a tudósról. Most jelenik meg először nyomtatásban Származási táblázata, Sas behívója. Eközben gazdag képanyagának bázisa az SZTE Klebelsberg Könyvtár Képtár és Médiatékájának Szent-Györgyi Gyűjteménye, ahonnan merítve először láthatjuk nyomtatásban Ráth István, a tőkés barát fotóját, de Zilahy Lajos, az íróbarát Amerikában készült képét is.

A három szakember beszélgetésének célja Szent-Györgyi politikai szereplésének értékelése, az eddig ismeretlen tevékenységek bemutatása és annak történészi latolgatása, hogy miért nem tudott teret nyerni Szent-Györgyi politikai ambíciója és “mi lett volna ha” mégis nagyobb lehetőséget kap a társadalom formálására hazánkban.