Tanulmányút

Szakmai tanulmányút Gyula - Békéscsaba kiemelt turisztikai térségben

2023. május 22.

A Turizmus-vendéglátás szakos hallgatóknak 2023. május 12-én ismét lehetősége adódott arra, hogy egynapos szakmai tanulmányút keretében ismerkedhessenek meg Gyula - Békéscsaba kiemelt turisztikai térséggel.

A „Turisztikai szervezetek és menedzsmentjük” tárgy keretében Dr. Glózik Klárával a tárgy oktatójával először Békéscsabára utaztak, ahol Opauszki Zoltán a város környezetvédelemért és turisztikai ügyekért felelős tanácsnoka, Békéscsabai Turisztikai Egyesület elnöke, valamint Kotroczó Henrietta a Tourinform iroda vezetője tartott tájékoztatást a hallgatóknak a Csabagyöngye Kulturális Központban a térségi turisztikai összefogásról, fejlesztésekről. Ezután helyi idegenvezető segítségével fedezhették fel a megújult Munkácsy Negyedet.

A program részét képezte a legismertebb Gyulai nevezetességek felkeresése is. A séta során a helyi gasztonómiai értékek is terítékre kerültek.