Centenárium SZTE

Aki az életet szolgálta – Könyvbemutató a Reök-ben

2023. május 08.

A Szegedi Tudományegyetem a 2021/2022-es tanévben ünnepelte alapítása 440., Szegedre kerülése 100. jubileumát, és megemlékezett Szent-Györgyi Albert Nobel-díja átadásának 85. évfordulójáról is. Az évfordulók jegyében az intézmény történetéhez, rangjához, szellemiségéhez méltó irodalmi mű megalkotására hirdetett drámapályázatot. A három díjazott műből szerkesztett drámakötetet született, amelyet 2023. 05. 08-án, 18:00 órától a szegedi Reök-ben, az Egyetemi Tavasz programsorozataként mutatnak be.

A szervezők olyan műveket vártak, amelyek Szent-Györgyi Albert életének, szegedi tartózkodásának, tevékenységének állítanak emléket és megjelenítik az egyetem korabeli társadalmi környezetét. A műveknek ezen felül korhűen kellett ábrázolniuk Klebelsberg Kuno egyetemalapító szerepét, kapcsolatát Szent-Györgyivel. A kiírásra 30 remek dráma érkezett, melyeket a kiírók által felkért szakértői zsűri bírált el.

Vendégek: B. Pap Endre, Karánsebessy Balázs, Nizalowski Attila (a díjazott drámák szerzői); Erős Kinga, a Magyar Írószövetség elnöke; Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója.

Moderátor: Dr. Jászay Tamás, a kötet szerkesztője

A beszélgetés után a Szegedi Nemzeti Színház művészei részleteket olvasnak fel a drámákból.

Fotó: Kovács-Jerney Ádám