SZTE hallgatói pályázati díjak 2022

Balló Andrea festményei újra az SZTE Rektori Hivatal aulájában - Kiosztották az SZTE hallgatói díjakat

2023. január 23.

A Magyar Kultúra Napja alkalmából Balló Andrea festőművész alkotásaiból nyílt kiállítás a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalában a Dugonics téren. Az ünnepségen Dr. Széll Márta, az SZTE stratégiai rektorhelyettese átadta az egyetemi hallgatói és művészeti pályázatok díjait.

Balló Andrea 2011-ben az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karán rajz szakos tanári diplomát szerzett festő szakirányon, miután korábban a József Attila Tudományegyetem bölcsészkarán angol nyelv és irodalom szakos diplomát, majd a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán mentálhigiénés másoddiplomát kapott. A szegedi alkotó 1994-ben a Szegedi Szépmíves Céh szabadiskolájában végzett kiváló minősítéssel. Itt a szegedi képzőművészet olyan nagy alakjai voltak mesterei, mint Novák András és Pataki Ferenc. Utóbbi 2014 októberében ugyanezen a helyen nyitotta meg Balló Andrea kiállítását. Az idei tárlat 2023. március 31-ig látható.

A megnyitón Dr. Kosztándi István hegedűművész, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar Vonós tanszékének tanszékvezető egyetemi docense játszott két Bach-művet. Az SZTE NKI kulturális irodája által rendezett ünnepségen Dr. Széll Márta, az az SZTE stratégiai rektorhelyettese köszöntötte a megjelenteket, és átadta az egyetem hallgatói és művészeti pályázatainak díjait:

SZTE hallgatói és művészeti pályázatok díjkiosztása
Az SZTE hallgatói és művészeti pályázatok díjkiosztása. Fotó: Zentai Péter

Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny

Első helyezett: Nagy Anikó, SZTE BTK, kommunikáció- és médiatudomány szak
Második helyezett: Kőhalmi Eszter, SZTE JGYPK, gyógypedagógia szak
Harmadik helyezett: Naphegyi-Boldis Zsuzsanna, SZTE JGYPK, nemz. program képzése

„Szabadság, szerelem” Egyetemi Verspályázat

Első helyezett: Ács Edvin, SZTE BTK, anglisztika MA szak
Második helyezett: Csiló Alexandra, SZTE BTK, kommunikáció- és médiatudomány szak
Harmadik helyezett: : Szalontai Anna, SZTE SZAOK, 2. általános orvos szak; és
Topos Annabella, SZTE BTK, angol-magyar tanári szak